На Сумщині екологічна інспекція виявила 94 стихійні сміттєзвалища загальною площею 23 тис. кв. м

Екологія 17:30, 5.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Під час війни проблема порушень у сфері поводження з відходами набула ще більшої актуальності. Після навали військ рф та тимчасової окупації деяких територій, землі Сумщини засмітилися металобрухтом ворожої техніки, трупами російських солдатів та іншими результатами їхнього перебування на наших землях. На деяких територіях ще неможливо наводити повний лад, оскільки триває розбір завалів та розмінування.
 Крім того, під час війни Державній екологічній інспекції у Сумській області тимчасово заборонено перевіряти суб’єкти господарювання. Тож здійснити екоконтроль на полігонах ТПВ та підприємствах, які займаються збиранням, перевезенням, переробкою та утилізацією відходів наразі неможливо. Проте, екоінспектори здійснюють обстеження територій з вільним доступом як в межах населених пунктів, так і поза ними. Серед іншого, окрема увага приділяється питанню дотримання вимог природоохоронного законодавства під час поводження з відходами.
 – З початку 2022 року на Сумщині виявлено 94 стихійні сміттєзвалища загальною площею майже 23 тис. м. кв., повідомляє Державна екологічна інспекція у Сумській області. – Втім, очевидно, що реальна кількість та площа засмічених ділянок є значно більшою, тож мова лише про задокументовані факти. За наявною інформацією, найбільшу кількість несанкціонованих місць розміщення твердих побутових відходів зафіксовано на території Андріяшівської сільської ради. Проте, відповідно до офіційного листа керівництва громади, усі виявлені смітники були прибрані ще до початку травня.
Зазначається, що станом на 5 травня неприбраними лишається 4 сміттєзвалища із виявлених, що зазначені вище. Щодо їх негайної ліквідації Інспекція направила вимоги керівництву Сумської і Кролевецької міських рад, а також Садівської територіальної громади.
 Разом з цим, Державна екологічна інспекція у Сумській області надіслала листи до кожної територіальної громади щодо належного виконання обов’язків в частині забезпечення благоустрою територій. Екологічна інспекція звертається до громадян з проханням дбати про довкілля, не уподібнюватись до росіян, засмічуючи все навколо себе.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору