На Сумщині Держекоінспекція підбила підсумки операції «Нерест – 2022»: “упіймали на гарячому” 54 браконьєрів

 Поділитися

Поділитися в

 Державна екологічна інспекція у Сумській області узагальнила результати заходів державного контролю в рамках щорічної природоохоронної операції «Нерест». Вона тривала до 10 липня. Упродовж весняно-літніх обмежень щодо здійснення спортивного і любительського рибальства на водоймах Сумщини екоінспектори здійснили 76 рейдових перевірок, повідомляє Державна екологічна інспекція у Сумській області.
 «Упіймати на гарячому» вдалося 54 громадян, більшість з яких допустила незначні порушення. Зокрема, за ч.3 ст. 85 КУпАП екоінспекторами винесено 36 постанов на загальну суму штрафів – 3825 грн. Зазначається, що, станом на сьогодні, порушниками сплачено 100% цих коштів.
 Проте, фахівці Інспекції зафіксували й 16 фактів браконьєрства, з яких 1 – це рибальство на території об’єкта природно-заповідного фонду, решта – застосування заборонених знарядь лову. Так, упродовж операції «Нерест» екоінспектори вилучили 35 рибацьких сіток та 1 човен.
 За кожним з випадків грубого порушення вимог природоохоронного законодавства Інспекцією складено протоколи та передано їх на розгляд до суду. Крім того, до поліції та органів прокуратури було скеровано 6 справ з ознаками кримінальних правопорушень – в тих випадках, де зловмисники завдали значних збитків довкіллю.   Загалом, Інспекція нарахувала 1 000 167 грн. шкоди, заподіяної водним біоресурсам внаслідок браконьєрських дій.
 Звертають увагу на те, що попри завершення періоду нересту водних біоресурсів, в Сумській області на деяких водоймах категорично заборонено рибалити! Зокрема, відповідно до наказу Держприкордонслужби, на водних об’єктах, розташованих у межах контрольованого прикордонного району (до 20 км від державного рубежу) будь-який відпочинок, в тому числі й рибальство, будуть заборонені до кінця дії воєнного стану.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору