На Сумщині через суд на 102 тис. грн. оштрафували продавця неякісних ламп для манікюру

Закон, Споживач 11:00, 7.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Спеціалістами відділу ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області провели планову перевірку характеристик продукції – енергоспоживчих продуктів, електричного та електронного обладнання у тому числі низьковольтного, яка розповсюджується у магазинах міста Суми.

 За результатами перевірки, повідомляє Держпродспоживслужба області, був складений акт перевірки характеристик продукції та протокол щодо введення в обіг неякісної електричної продукції. А саме лампи УФ для полімеризації гель-лаку та розетки з механічним добовим таймером ручного керування. Вони не відповідали вимогам Постанов Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 р. № 1077 «Про затвердження Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання» та від 16.12.2015 р. № 1067 «Про затвердження Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання». Документи або їх копії щодо відповідності технічним регламентам,  видаткові накладні та інші документи згідно вимоги надані не були.

 У разі якщо виробник продукції не може бути ідентифікований органом ринкового нагляду, згідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» особою, що ввела таку продукцію в обіг, вважається кожен суб’єкт господарювання в ланцюгу постачання відповідної продукції, який протягом строку проведення перевірки не надав документацію, що дає змогу встановити найменування та місцезнаходження виробника або особи, яка поставила суб’єкту господарювання цю продукцію (ч. 7 ст. 8  Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»).

 Відповідальність, за вищезазначені порушення, передбачено пунктом 2 частини 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

 Тому були винесені постанови про накладення штрафу в сукупному розмірі 102 000 грн.

 Суб’єкт господарювання з застосованими штрафними санкціями не погодився та звернувся з позовом до суду. В ході судового розгляду було доведено законність проведеного заходу та застосованих штрафних санкцій, у зв’язку з чим, рішенням Полтавського окружного адміністративного суду по справі в задоволенні позовних вимог суб’єкта господарювання було відмовлено.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору