На Сумщині бракує трактористів і машиністів для посівної

 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині не вистачає механізаторів, машиністів та трактористів. Господарники скаржаться на відсутність бронювання для працівників аграрної сфери. Майбутня посівна для аграріїв Сумщини буде важкою, прогнозує агроном Юрій Шаповалов.

За словами агронома Юрія Шаповалова, в його господарстві 1300 гектарів землі, які потребують обробітку, але робочих рук не вистачає. Крім інших проблем, господарників турбує питання бронювання працівників від мобілізації, каже агроном.

До держави і влади багато питань: і по кредитуванню, що воно не досконале, і з врегулювання механізму щодо бронювання працівників, задіяних у сільському господарстві і на виробництві. Зрозуміло, що потрібні працівники сільського господарства і ЗСУ, але і нам без них дуже важко. Бо, якщо брати когось нового, його треба навчити, а для цього необхідно багато часу і ресурсів“, – вважає Юрій Шаповалов.

Керівник департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак сказав:

Рекомендуємо підприємствам формувати відповідні документи і подавати на розгляд обласної комісії для оперативного розгляду та подання на загальнодержавний рівень для прийняття рішень“.

За словами завідувача сектору з питань мобілізаційної роботи апарату СОДА Сергія Марченка, на комісії розглянули агропідприємства і визначили критично важливими шість.

Подано одне підприємство на погодження Генерального штабу. Зараз процес триває, запланована комісія на 3 квітня, там у нас буде розгляд трьох підприємств агропромислового розвитку“, – додав Сергій Марченко.

 За словами заступниці начальника управління обласного центру зайнятості Наталії Куценко, цьогоріч до служби зайнятості на Сумщині звернулося 453 безробітних, які працювали у сільському господарстві.

Люди були мобілізовані на захист Батьківщини, тому нині у нас їх залишилося не дуже багато. Вакансії нам аграрні підприємства надають, але не в такій кількості, як давали минулого року“, – розповіла Наталія Куценко.

Від початку року знайшли роботу в аграрній галузі 119 безробітних. За відповідний період минулого року було працевлаштовано 1383 особи.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору