На Сумщині бажаючих вступити до батальйонів тероборони вдосталь

 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині бажаючих вступити до територіальної оборони більше, ніж необхідно за штатом резерву. Про це під час брифінгу повідомили голова облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ та командир військової частини А7045 Сергій КИР’ЯН.

«На сьогодні у нас іде завершення процесу формування підрозділів територіальної оборони. В області працює бригада територіальної оборони, яка складається з 6 батальйонів – один у місті Суми, інші у районах 5 області. Сформований повністю штат співробітників, які працюють на постійній основі у мирний час, і завершується набір резервістів до підрозділів територіальної оборони, – зазначив голова облдержадміністрації. – Люди звертаються до центрів комплектування та соціальної підтримки (адреси центрів: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/28183-formuyemo-terytorialnu-oboronu-sumshchyny.html), подають свої заявки і йде процес відбору. Тобто на сьогодні кожен командир батальйону підбирає собі фаховий склад, який йому потрібен».

За словами Сергія КИР’ЯНА, із людиною, яка хоче стати резервістом, відразу починають працювати працівники центру комплектування.

«Резервісту пропонують посади в батальйонах територіальної оборони відповідно до її кваліфікації. Здебільшого ми запрошуємо до батальйонів територіальної оборони колишніх військових, поліцейських тощо. Але цивільне населення також приймаємо до лав тероборони, – говорив Сергій Кир’ян. – Виявляють бажання вступити до батальйону територіальної оборони і жінки».

Учасники брифінгу наголосили, що найближчим часом батальйони тероборони 100% будуть укомплектовані резервістами. Коли буде закінчено формування складу резервістів тероборони, будуть проведені навчання.

«Ті, хто не увійде до складу резерву територіальної оборони, можуть об’єднуватись в громадські формування з охорони громадського порядку, захисту кордону. Наразі ми збираємо інформацію від громад, де створені такі підрозділи. Станом на сьогодні мені відомо, що такі формування вже створені в Сумах та в смт Миколаївка Білопільського району, – розповів Дмитро Живицький. – Ми як облдержадміністрація адміністративно та методично сприятимемо, щоб створювалися громадські формування і проводилося навчання жителів Сумщини».

Крім того, наразі йде збір даних від громад щодо наявності цивільних полігонів, на яких усі бажаючі зможуть проходити навчання або із власною зброєю, або брати її в оренду. Звісно, відкриття цих полігонів – процес непростий, адже треба зібрати купу документів та знайти тих, хто їх буде фінансувати та утримувати.

«Щоб не чекати, коли будуть створені ці цивільні полігони, ми зараз відпрацьовуємо з військовими можливість проведення навчань для цивільного населення цих громадських формувань вже на військових полігонах. Адже для того, щоб стріляти із мисливської зброї професійно, використовувати її у військових цілях, необхідно проходити навчання та тренування», – додав Дмитро Живицький.

Також голова облдержадміністрації повідомив, що наразі в області йде облаштування приміщень, у яких розташовуються батальйони тероборони та штаб тероборони області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору