На Шосткинщині у рамках акції «Створюємо ліси разом» лісівники зі школярами висадили ліс

 Поділитися

Поділитися в

У рамках програми Президента України «Зелена країна» 1 жовтня стартувала акція «Створюємо ліси разом». Протягом трьох років у країні планують висадити 1 мільярд нових дерев, а за 10 років збільшити площу лісів на 1 мільйон гектарів.

Під час акції комплекс заходів з відновлення зелених насаджень проходить і на Шосткинщині. Одним із драйверів виконання еко-ініціативи стало і ДП «Шосткинське лісове господарство».

Головний лісничий ДП «Шосткинське лісове господарство»  Петро Балабон зазначає, що у Сумській області лісистість складає 17, 6%. Оптимальна лісистість повинна бути 20%. На території Шосткинського району лісистість складає 30%. І хоча це дуже високий показник, «Шосткинський лісгосп» також бере участь у програмі Президента.

Так, біля села Собич лісівники разом зі старшокласниками Собицького навчально-виховного комплексу, представниками Шосткинських міської та районної рад висадили новий ліс на площі 1, 2 га, на лісосіці, де цього року проводилася заготівля деревини.

– Сьогодні висаджуємо ліс на зрубах цього року. Вони усі обов’язково будуть заліснені. Також проводимо озеленення місцевих шкіл, дитсадків. Намагаємося максимально залучити до посадок шкільну молодь, місцевих мешканців, бо приємно посадити дерево і знати, що після тебе щось залишилося у житті. Ліс – це легені планети, який очищує повітря і виробляє кисень. І якщо молодь буде залучатися до таких програм, посадить своє дерево, у неї вже не підніметься рука його зламати. У суспільства буде бережне ставлення до природи, – впевнений щодо важливості акції Петро Балабон.

Висаджували однорічні саджанці сосни звичайної, які були вирощені у  власних розплідниках ДП «Шосткинське лісове господарство» із насіння, зібраного на території Собицького лісництва, переробленого у шишкосушилці цього ж лісгоспу.

Учениця 11 класу Собицького НВК Заріна Лазаренко розповідає:

– У нашій школі є «Шкільне лісництво», тому вже не вперше беремо участь у посадці лісу, догляді за насадженнями під керівництвом спеціалістів лісгоспу. Долучаємося до акції щовесни. Вже кілька років ми висаджуємо ліс на різних ділянках. Дуже подобається, бо ліс – це легені Землі, і ми повинні передати зелені насадження, чисту екологію нашим нашадкам! У майбутньому ми прийдемо до цього лісу та будемо насолоджуватися його красою.

– Садіння дерев – дуже важлива справа. Біля будинку щороку садимо з батьком яблуні чи інші дерева. Також беру участь у «Шкільному лісництві», щовесни садимо ліс, – каже учень Собицької школи Олег Сорокопуд.

«Шосткинський лісгосп» також звернувся до органів влади для виділення земель, можливо деградованих, для збільшення лісистості за рахунок додаткових площ.

До речі, долучитися до акції може кожен бажаючий. Щоб висадити ліс, треба зареєструватися на сайті zelenakraina.gov.ua. Лісівники безкоштовно нададуть садівний матеріал та проведуть майстер-класи по садінню лісу. На сайті також можна відстежити хід висадки лісу в регіонах.

Цьогоріч вперше кожен українець може обрати ділянку, де лісівники висадять ліс замість нього. Є можливість перерахувати 50, 100 чи 150 грн. (різна сума – різна кількість висаджених дерев). Кошти перераховуються на рахунок благодійного фонду допомоги онкохворим дітям. Лісгоспи отримають інформацію, висадять дерева, а після висадки людина, що надала допомогу, отримає інформацію, де росте її ліс.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору