На сесії Шосткинської районної ради затверджено офіційну символіку (герб та прапор) об’єднаного Шосткинського району

 Поділитися

Поділитися в

У зв’язку з об’єднанням чотирьох районів – Глухівського, Шосткинського, Ямпільського та Середино-Будського, кожний з яких районів мав власну символіку, виникла необхідність у створенні офіційної символіки об’єднаного Шосткинського району.
 Як інформує Шосткинська районна рада, на засіданні чергової сесії депутатський корпус підтримав затвердження нової офіційної символіки району, автором якої є Володимир Єфремов.
Він представив Герб Шосткинського району, який розподілено на чотири рівні частини. Вони відображають історичні особливості усіх чотирьох об’єднаних районів.
Синій та жовтий кольори – це кольори Державного Прапору України, зелений – символ лісів краю, срібний – виходить із сірого, висловлює прагнення до свободи та втілює в собі благородність, безпеку, міцність.
 Основою герба є геральдичний щит закруглений нижньою частиною.
Щит скошений зліва і справа, у верхньому синьому полі перехрещені золоті булава та пернач, що засвідчують роль міста Глухова в українській історії (місто впродовж 1708-1722 і 1727-1734 років було гетьманською столицею Лівобережної України).
У нижній частині на жовтому фоні – золота козацька порохівниця. Вона символізує зв’язок з історичним ареалом міста Шостки.
 У лівій частині на зеленому полі зображений лапчастий хрест та три восьмикутові зірки по колу. Це зображення було на печатці Ямпільської сотні, відбиток якої зберігся до нашого часу.
 У правій частині на срібному фоні зображено кленове і дубове листя, які символізують будівельний промисел, заснований на лісових багатствах краю. Також дубове листя символізує те, що місто Середино-Буда засноване на околиці великого дубового масиву, залишком якого сьогодні є парк «Мирщина».
 Прапор Шосткинського району являє собою прямокутне срібне полотнище із співвідношенням ширини до довжини 2:3, у центрі якого зображений герб району.
Срібний колір – це колір стабільності, твердої як скеля; символізує реалізм та респектабельність. Це улюблений колір натур розсудливих, які довго думають перед тим, як прийняти рішення. Це колір бізнесу в сучасному світі.
 Новостворені герб та прапор Шосткинського району поєднали в собі минуле та сучасне, щоб упевнено прямувати в майбутнє.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору