На сесії Шосткинської міської ради говорили про ангіограф, рентгенапарат та реабілітаційне відділення + Відео

Медицина 13:50, 6.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

В ході вчорашнього пленарного засідання сесії міської ради обговорили розвиток медичної галузі громади.

Головний лікар Центральної районної лікарні Олег Штогрин проінформував про те, що триває робота щодо відкриття стаціонарного реабілітаційного відділення. Громаді допомагає один з німецьких фондів. «Погоджений вже проєкт. В кінці місяця буде затверджена проєктно-кошторисна документація. Наступним буде проведення ремонтних робіт», – сказав керівник ЦРЛ. Для реабілітаційного відділення планується закупка необхідного сучасного медичного обладнання.

Міський голова Микола Нога зазначив, що наше відділення повинно відрізнятися від інших подібних. Сюди хочуть залучити пацієнтів з інших міст України.

Олег Штогрин розповів історію з ангіографом. За його словами, про те, що у нас з’явиться це сучасне обладнання, було відомо декілька років тому. Йшла мова про ангіограф для опорних (кластерних) лікарень Шостки, Конотопа, Ромнів, Охтирки. Його призначення – кардіоінтервенції. У 2020 році до нашої ЦРЛ запросили фахівців інституту Амосова, був підписаний меморандум про співпрацю…

Як каже Олег Штогрин, ангіографи є різні, і вони потребують приміщень різної площі. Попередньо було вирішено, де повинен був розміщуватись ангіограф для кардіоінтервенцій. «Але потім почався COVID, почалася війна, і ця робота зупинилася…», – розповів головний лікар ЦРЛ.

У минулому році пройшла інформація про те, що в деяких лікарнях буде розглядатися питання про впровадження не тільки кардіоінтервенцій, але й нейроінтервенцій, тобто ще лікування інсультів. Місцева влада була зацікавлена в такому обладнанні, і у МОЗ був направлений відповідний лист.

«Перша конкретика про виділення ангіографа для Шосткинської ЦРЛ з’явилася у березні цього року, що нас включили в перелік 9 лікарень, де буде розподілений ангіограф для нейроінтервенцій», – повідомив Олег Штогрин. За його даними, лише у 20-х числах квітня надійшла інформація, які саме будуть ангіографи, їх технічні характеристики.

«Зараз проведена вся необхідна робота. Погоджено приміщення з інженерами фірми «Філіпс», яка буде надавати в Україну ці ангіографи (їх ще в Україні немає)», – проінформував керівник ЦРЛ.

За його словами, приміщення для встановлення ангіографу має бути готове 15 липня. «Це дуже стислий термін, але він реальний», – підкреслив Олег Штогрин.

Роз’яснив він і ситуацію щодо рентгенапарату. Олег Штогрин не бачить нічого поганого в тому, що це обладнання буде знаходитись в дитячій лікарні. Рентгенапарат був отриманий у кінці червня 2022 р. Спочатку планувалося, що його встановлять у поліклініці №1, але звідти підрозділи ЦРЛ виїхали, там фактично залишився Центр ПМСД… Олег Штогрин наголосив, що рентгенапарат буде використовуватися не тільки для дітей, але й для дорослих.

Він визнав, що були зроблені помилки: самі перерозподілили обладнання в інший заклад (у дитячу лікарню) та затягнули процес встановлення  рентгенапарату (виникла проблема з енергозабезпеченням, був довгий процес погодження).

Головний лікар ЦРЛ повідомив: 15 травня приїдуть спеціалісти, які займуться наладкою обладнання, і найближчим часом рентгенапарат запрацює.

Подробиці – у сюжеті

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору