На одній з агрофірм Сумщини виявили 100 порушень з охорони праці

 Поділитися

Поділитися в

Посадовими особами Управління Держпраці у Сумській області у травні 2021 року здійснено планову перевірку агрофірми «Перша весна» (назву змінено), що знаходиться на території Сумського району.

У ході планового заходу перевірено дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, в тому числі експертизи умов праці, гігієни праці, атестації робочих місць та промислової безпеки, з питань трудового законодавства. А також значну увагу приділено дотриманню вимог безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Кількість порушень, які несуть загрозу життю та здоров’ю працівників, що виявили фахівці Держпраці під час проведення перевірки підприємства «Перша весна»просто вражає. В акті, який був складений за результатами проведеної перевірки, встановлено 100 порушень з питань охорони праці, а також 10 порушень з питань трудового законодавства, повідомляють в Управлінні Держпраці Сумської області.

Серед найбільш резонансних порушень вагоме місце займають такі :
– працівники агрофірми не проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці;
– здійснюється експлуатація обладнання підвищеної небезпеки без одержання дозволу територіального органу Держпраці на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: устаткування напругою понад 1000 В; обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах; обладнання, що працює під тиском (балони з киснем, з пропаном, компресори, повітрозбірники, котли), тощо;
– на підприємстві не призначені відповідальні особи за виконання робіт підвищеної небезпеки та відповідальні за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки;
– експлуатація та обслуговування вищезазначеного обладнання здійснюється власними силами;
– виконуються роботи з підвищеною небезпекою під час заправки автотранспорту та техніки на складі ПММ, а саме: роботи у вибухопожежонебезпечних та /або пожежонебезпечних зонах, без отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки.
– роботодавцем допускається перевищення гранично допустимих норм підіймання і переміщення вантажів для жінок та ін.

Окремої уваги заслуговують питання з трудового законодавства. Наприклад, працівники на підприємстві працюють понаднормово, згідно з табелем обліку робочого часу робочий час триває по 60-70 годин на тиждень, в противагу законним 40 годинам. Окремий облік надурочних на підприємстві не ведеться, робота в надурочний час не оплачується, невчасно виплачується заробітна плата, тривалість щотижневого безперервного відпочинку менша 42 годин та ін.

Управління Держпраці вже готує позов до суду про примусову заборону виконання робіт та експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки підприємства до моменту усунення всіх порушень.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору