Може викликати судоми й кому: споживачів Сумщини попереджають про завезення до України токсичної кукурудзи для попкорну

 Поділитися

Поділитися в

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує про виявлення хлорпірифосу у кукурудзі для приготування попкорну, що експортувалась з Іспанії (виробник: Liven SA, Barcelona) до України (отримувач: ТОВ «Фоззі Коммерц», вул. Гоголівська 1А, 07408).

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Довідково

Хлорпірифос – діюча речовина багатьох розповсюджених фосфорорганічних інсектицидів широкого спектра дії, які широко використовується в побуті, сільському господарстві та промисловості.

 Токсичність хлорпірифосу пов’язана з неврологічними дисфункціями, ендокринними порушеннями та серцево-судинними захворюваннями. Він також може викликати аномалії розвитку та поведінки, гематологічні злоякісні новоутворення, генотоксичність, гістопатологічні аберації, імунотоксичність та окислювальний стрес, про що свідчить моделювання на тваринах. Крім того, повідомлялося про подразнення очей і дерматологічні дефекти через токсичність хлорпірифосу. Механізм дії хлорпірифосу передбачає блокування активних центрів ферменту ацетилхолінестерази, що призводить до негативних наслідків для нервової системи.

 Загалом, потрапляючи в організм людини, він викликає гострі порушення роботи центральної нервової системи: головний біль, порушення свідомості аж до розвитку глибокої коми, судоми.

10 січня 2020 року Європейська Комісія офіційно прийняла Регламент, який зобов’язує усіх країн-членів протягом одного місяця відкликати всі дозволи на засоби захисту рослин, що містять хлорпірифос та хлорпірифос-метил. Після цього такі засоби захисту рослин більше не можна вводити в обіг або використовувати в ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору