Монетизація пільг – нові рахунки за спожиту електроенергію

 Поділитися

Поділитися в

Foto

У листопаді споживачі електроенергії отримали рахунки від ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” з повною вартістю послуг – розмір пільг і субсидій у платіжці не відображається. Повязано це із черговим етапом монетизації, що розпочався з 1 жовтня поточного року. Як пільговикам розраховуватися за надані їм послуги – пояснюємо далі.

Що змінилося?

До жовтня 2019 року пільги нараховували підприємства-надавачі послуг, у тому числі й постачальник електроенергії “ЕНЕРА СУМИ”. Саме тому розмір знижки на оплату житлово-комунальних послуг відображався у рахунку.

З 1 жовтня не тільки субсидії, а й пільги надають у готівковій та безготівковій формах. Тож розмір державної допомоги не зазначається у платіжках.

Яка інформація вказується у рахунку за спожиту електроенергію?

  1. У рядку “Сальдо” зазначається заборгованість або переплата станом на 1 число розрахункового місяця.
  1. У графі “Нараховано” – вказується нарахування за електроенергію, спожиту протягом розрахункового місяця.
  1. У рядку “Корегування попередніх періодів згідно фактичного споживання” зазначаються донарахування чи зняття суми, що була нарахована раніше, з урахуванням зміни обсягів спожитої електроенергії.
  1. Сума, яку споживач сплатив
  1. У рядку “До сплати” зазначена сума платежу за спожиту електроенергію з урахуванням коригувань.
  1. У рядку “Разом” вказана загальна сума платежу за спожиту електроенергію з рекомендованим платежем.
  1. Довідково зазначається категорія пільговика, наприклад, учасник бойових дій і додана інформація про те, що пільга монетизована.

Пільги готівкою

Споживачам електроенергії, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, її виплачуватимуть у зазначений у заяві спосіб: через банк або поштуТаким чином пільговик отримує “живі гроші” і розрахується за житлово-комунальні послуги самостійно.

Безготівкова система надання пільг

Безготівкова модель надання пільг працює, як і аналогічний механізм монетизації субсидій. Розраховані суми пільг перераховуватимуться АТ “Ощадбанк” для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика.

Як пільговику дізнатися баланс свого рахунку?

Після 18 числа АТ “Ощадбанк” відправить пільговикам СМС-повідомлення про залишок коштів на рахунку. Дізнатися цю інформацію також можна у своєму особистому кабінеті на офіційному сайті банку.

Покрокова інструкція використання особистого кабінету АТ “Ощадбанк”

Нагадаємо, монетизацію субсидій запровадили з березня поточного року. Рахунки за спожиту в лютому електроенергію споживачі отримали без відображення державної допомоги на оплату ЖКП. 

Довідкові дані міського департаменту соціального захисту населення щодо нарахованих пільг доступні за посиланням – https://bitly.su/6Y8LXr .

 

 

Джерело: сайт компанії “ЕНЕРА СУМИ”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору