Міністр юстиції Павло Петренко: На Сумщині нові ініціативи стануть успішними

Суспільство 18:37, 16.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Міністр юстиції України Павло Петренко з робочим візитом 16 липня 2019 року побував на Сумщині. Презентація нових ініціатив, конкретна розмова про зроблене – програма перебування наповнена цікавими заходами та спілкуванням.

СІМЕЙНІ РАДНИКИ ПРАЦЮВАТИМУТЬ НА СУМЩИНІ

Сім’я і родина завжди були і залишаються основою нашої країни, на рівні сприйняття і серцем, і душею. Але в сучасному світі інколи буває й так, що допомога потрібна родинам. Міністерство юстиції звернуло увагу на проблеми сьогодення: домашнє насильство, булінг у дитячих колективах, безвідповідальність батьків у сплаті аліментів, антигуманні злочини проти дітей. Потрібно протидіяти негативним проявам заради щасливого дитинства і благополуччя у родинах.

Серед форматів правової допомоги знайшла своє місце і нова ініціатива Міністерства юстиції – «Сімейні радники». Міністр юстиції Павло Петренко презентував її під час зустрічі з лідерами громадських організацій, які опікуються захистом прав дітей, жінок та родин, перебуваючи з робочим візитом на Сумщині.

 «Відповідаючи на виклики сьогодення, з метою удосконалення форм і методів надання громадянам правової допомоги Міністерство юстиції запровадило проект «Сімейні радники». Ними стали лідери суспільної думки, активні українці, охочі допомагати людям, які опинились у скрутних ситуаціях», – зазначив Павло Петренко.

Сімейні радники з’ясовують ситуацію по кожному конкретному випадку і вирішують, як найкраще вчинити у цій ситуації. Даний механізм успішно працює вже в Києві, Львові, Одесі, нещодавно долучився Харків, а відтепер ця робота розгорнеться й на території Сумщини.

Особливість сімейних радників полягає в тому, що вони не є представниками органів влади, вони не надають юридичні послуги, а покращують комунікацію між всіма органами влади, задіяними в процесі надання захисту, з тими людьми, хто потребує допомоги.

Очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун звернула увагу на те, що жіночі громадські організації стали надійними партнерами у правопросвітницьких заходах, а от тепер вони підтримали й ініціативу сімейного дорадництва.

«Громадські жіночі організації стурбовані тим, що в Україні родини страждають від домашніх тиранів, – говорить очільниця юстиції Сумщини Ірина Свистун. – На сьогоднішній день у нас є небайдужі жінки, які вболівають за долі родин, і готові спільно з представниками органів юстиції, системи безоплатної правової допомоги та інших органів допомагати громадянам в отриманні інформації з питань сімейного права та захищати їхні права.»

Першими сімейними радниками на Сумщині стали досвідчені освітяни, професіонали в роботі і активісти громадського життя: Полякова Ольга, доцент кафедри соцiальної роботи i менеджменту соцiокультурної дiяльностi Сумського державного педагогiчого унiверситету, член правлiння ГО «Калинове гроно», керiвник ГО «Лiга сучасних жінок» та Пономаренко Людмила, викладач кафедри соцiальної роботи i менеджменту соціокультурної дiяльностi Сумського державного педагогiчого унiверситету, член правлiння ГО «Калинове гроно» та ГО «Лiга сучасних жінок».

На базі Сумського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги (м. Суми, вул. Покровська, 9/1), для сімейних радників створено робочі місця для прийому громадян. Вони працюють на волонтерських засадах, тому перебуватимуть і спілкуватимуться там у вівторок і четвер з 9 до 12 години.

УКРАЇНСЬКИМ РОДИНАМ – ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ МІН`ЮСТУ

Коли бачиш скільки щасливих мам і галасливих дітей, буденність розкривається іншими кольорами і емоціями. Зустріч з мамами та їх малятами, які, не розуміючи, що поряд з ними перебуває посадовець, шумно гайсали красивим парком у центрі Сум, бігали за кульками, стала черговим майданчиком для комунікації Міністра юстиції Павла Петренка з отримувачами послуг.

 «Мін`юст упродовж останніх років багато зробив для того, щоб родинам було комфортно отримувати послуги від органів юстиції, – говорить очільник Мінюсту. – Мами не витрачають час на візити до кабінетів службовців, а прибувають додому з малям і першим державним документом, отриманим безпосередньо в пологовому будинку, також вони користуються можливістю зареєструвати місце проживання дитини. Нові проекти «Муніципальна няня» та «Е-малятко» – реальна допомога українським родинам».

Кабінет міністрів схвалив рішення про запуск в Україні пілотного проекту «Е-малятко», що передбачає спрощення отримання послуг, пов’язаних із народженням дитини. Він дозволить батькам отримати 10 базових послуг від держави, пов’язаних із народженням дитини, подавши лише одну заявку. Це надзвичайно прогресивна послуга, яка увібрала найкращий європейський та світовий досвід. Його філософія полягає в тому, що будь-який громадянин отримує пакет сервісів від різних відомств через єдиний контакт.

Проект «Е-малятко» спростить отримання послуг з:

державної реєстрації народження дитини;

реєстрації місця проживання дитини;

внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів;

реєстрації у державному реєстрі платників податків;

призначенням державної допомоги при народженні дитини;

видачі посвідчення батькам багатодітних сімей;

призначенню допомоги дітям, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Проект повноцінно запрацює з 1 січня 2020 року.

«Рівень довіри до інноваційних сервісів Мін`юсту надзвичайно високий, – продовжує розмову керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Наприклад, сьогодні вже 90% свідоцтв про народження дітей видається у пологових будинках. Отже, батьки оцінили цей сервіс як зручний і комфортний. Переконана: проекти «Муніципальна няня» і «Е-малятко», які набувають своєї ваги і поширюються Україною, також слугуватимуть родинам з дітьми».

СВАВІЛЛЯ КОМУНАЛЬНИКІВ СУМЩИНИ БУДЕ ЗУПИНЕНО

Незважаючи на наявність розрахунків щодо економічно обґрунтованих тарифів на тепло та гарячу воду, постачальники цих послуг у Сумській області надсилають платіжки зі значно завищеними цінами, відверто наживаючись на громадянах. Про це, коментуючи ситуацію з вартістю комунальних послуг на Сумщині, заявив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Справедливий тариф на тепло становить 1400 гривень за 1 Гігакалорію тепла. А вартість гарячої води не має перевищувати 83,66 гривень за кубометр при встановленій сушарці для рушників і 75,74 гривень – без неї. Натомість у Сумській області місцеві постачальники вносять у платіжки набагато вищі суми», – підкреслив очільник Мін’юсту.

Для прикладу, зазначив він, компанія ТОВ «Сумитеплоенерго» із кінцевим власником, зареєстрованим на Кіпрі, вимагає від громадян 1559 грн за Гігакалорію тепла, а вартість гарячої води сягає 91 гривні. В Конотопі та Охтирці приватні постачальники за тепло справляють 1929 та 1859 грн відповідно. А вартість гарячої води для помешкань коливається в районі 117 грн за кубометр.

 «Це значно вище розрахункових тарифів. Саме з таким свавіллям місцевих «князьків» бореться Уряд Володимира Гройсмана: на засіданні Кабінету міністрів вже ухвалено постанову Уряду, яка зобов’язала постачальників надавати послуги не дорожче економічно обґрунтованих тарифів. Це наша відповідальність, як Уряду, перед громадянами. Люди не мають платити за покриття витрат на доставку тепла, «прогрів повітря» та надприбутки приватних постачальників», – додав Міністр юстиції.

Ми маємо алгоритм дій, як захистити споживачів послуг, наших громадян – тому стартувала ініціатива #ЧеснаПлатіжка, яка реалізується в рамках просвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!». Ми пояснюємо, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення і готові через правову допомогу захищати права громадян на чесну платіжку.

До речі, кожен споживач може перевірити, чи все чесно у його платіжці, адже на сайті Міністерства юстиції України розміщено калькулятор, який чітко здійснить розрахунок.

У прес-службі політичної сили «Українська стратегія Володимира Гройсмана» окремо повідомили, що наступний етап – зробити ці зміни невідворотніми, тобто закріпити їх на рівні Законів для подальшого захисту права українців на чесну платіжку. Це стане одним з ключових завдань політсили у Парламенті наступного скликання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору