Міністерство охорони здоров’я підтвердило, що Шосткинська ЦРЛ отримає сучасний ангіограф

Медицина 11:16, 17.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

Міністерство охорони здоров’я України у межах спільного зі Світовим банком проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» закуповує 9 сучасних ангіографічних систем для потреб українських лікарень. Про це інформує сайт МОЗ.

Потужність медзакладів, де створюються інсультні центри, буде посилено завдяки високоточним ангіографам із нейроінтервенційними функціями Azurion 5 та Azurion 7 виробництва Philips. Завдяки новітньому обладнанню медики зможуть якісніше лікувати хвороби систем кровообігу і, як наслідок, зберегти життя та здоров’я більшої кількості людей.

«Дев’ять закладів у семи регіонах отримають унікальне ангіографічне обладнання. Це дозволить надавати медичну допомогу українським пацієнтам з гострим мозковим інсультом за найсучаснішими стандартами. Особливість цього обладнання в тому, що воно надає лікарям можливість виконувати комп’ютерну томографію безпосередньо в рентген-операційній перед процедурою механічного видалення тромбів. Таким чином, зменшується час на необхідні передопераційні дослідження, а отже збільшується успішність лікування та підвищуються шанси на подальше повноцінне життя», – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Щороку в Україні діагностують близько 130-140 тис. випадків інсульту, і понад третина пацієнтів помирає впродовж місяця. Нині інсульт посідає друге місце серед причин смертності та перше – серед причин інвалідизації дорослого населення. А близько 80-85% випадків – це ішемічні інсульти, для лікування яких у світі застосовують такі сучасні методи лікування, як внутрішньовенна тромболітична терапія та механічна тромбектомія – для найважчих випадків, коли уражено судину, яка постачає кров до головного мозку.

Саме тому потреба у спеціалізованому обладнанні для лікування гострого мозкового інсульту зараз надзвичайно висока.

У переліку лікарень, які отримають сучасний ангіограф, і Шосткинська Центральна районна лікарня. Також це обладнання отримають Кам’янська міська лікарня № 9 (Дніпропетровська область), Білоцерківська міська лікарня № 2 (Київська обл.), Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи (Львівська обл.), Дунайська обласна лікарня та Одеська міська клінічна лікарня № 11 (Одеська обл.), Миргородська лікарня інтенсивного лікування та Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» (Полтавська обл.), Хмельницька міська лікарня (Хмельницька обл.).

 

 

 

 

 

Джерело фото: Сумська обласна рада

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору