Мешканців Сумщини застерігають: в Україну було ввезено дитяче харчування, що викликає спалах харчової інфекції
Поділитися в
Копіювати посилання

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що з України відкликається партія дитячого харчування.
До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від стосовно спалаху харчової інфекції, що ймовірно викликана дитячими сумішами з США.
Розглянувши вищезазначене повідомлення RASFF з’ясовано, що Європейською комісією виявлено інфекцію харчового походження, ймовірно викликаною дитячими сумішами з США та встановлено, що на даний час в Україні проводиться відкликання двох харчових продуктів виробником, а саме: функціонального дитячого харчування, суха суміш на основі амінокислот «Сімілак Елекеа» / «Similac Elecare» для дітей з тяжкими формами алергії від народження, 400 г та функціонального дитячого харчування, дитяча суха суміш початкова гіпоалергенна «Сімілак Аліментум від народження» / «Similac Alimentum From birth» 400 г.
Склад дитячих молочних продуктів ретельно регламентується Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), директивами Європейської Комісії та державним законодавством.
Повідомляється, що відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.
У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.
Довідково
Дитячі суміші здатні задовольняти нормальні потреби в харчуванні немовлят з народження до півроку. Таке харчування вважається адаптованим до фізіологічних особливостей немовляти. У складі дитячих сумішей присутні: білок молочної сироватки і казеїн – вони є основним будівельним матеріалом для організму дитини і каталізатором багатьох біохімічних процесів; таурин – вільна амінокислота, яка потрібна для повноцінного розвитку центральної нервової системи і зору дитини; лактоза (молочний цукор) – сприяє кращому засвоєнню заліза і кальцію, які необхідні для організму. Покращує травлення, створює сприятливі умови для розвитку мікрофлори, забезпечує дитячий організм енергією; декстринмальтоза – природний вуглевод, який сприяє зростанню біфідобактерій в кишечнику, лінолева кислота – жирна кислота, яка потрібна для формування головного мозку і сітківки ока; пробіотики – штами мікроорганізмів, які стимулюють ріст і розмноження корисної мікрофлори кишечника, підвищуючи тим самим захисні властивості організму дитини. Також до складу дитячої суміші входять: цинк, марганець, мідь, йод і селен, які необхідні для нормального розвитку малюка. В залежності від призначення суміші або віку дитини, вони збагачуються вітамінами і мікроелементами. Причому їх вміст у суміші вище, ніж у молоці, так як з суміші вони засвоюються гірше.
Відомо, що будь-яке дитяче харчування, яке синтезується штучним шляхом, не здатне повноцінно замінити грудне молоко. Шкода дитячих сумішей полягає в можливому ризику розвитку кишкових та інших видів розладів травного тракту малюка, так як досить складно створити повністю стерильні умови приготування продукту і годування. Крім того, для деяких країн актуальна проблема якості води, яка використовується для розведення порошку.
Коли з яких-небудь причин необхідно змішане або штучне вигодовування, мами повинні докладно вивчати перелік інгредієнтів в складі суміші, що дає уявлення про всі необхідні речовини і їх властивості, а також про якість продукції для своєї дитини!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: