Мешканців Сумщини попереджають про надходження в Україну небезпечних чіпсів

Безпека, Споживач 09:42, 27.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує про виявлення тропанових алкалоїдів у кукурудзяних чіпсах, що експортувалися з Німеччини (виробник: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Germany) до України (отримувач: ТОВ «БЮРО ВИН», м. Київ; ТОВ «ТС Плюс», м. Київ).

Під час проведення лабораторного дослідження виробником виявлено наявність тропанових алкалоїдів (атропін. скополамін), які перевищують дозволені європейським законодавством норми в кукурудзяних чіпсах натуральних та кукурудзяних чіпсах з паприкою. Виходячи з оцінки EFSA (Європейське агентство з безпечності харчових продуктів), Європейська комісія вважає наявність тропанових алкалоїдів, особливо атропіну та скополаміну, проблемою для здоров’я.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Довідково

Тропанові алкалоїди – це природні рослинні сполуки, які містяться в рослинах родини Пасльонові (беладона, дурман, блекота, скополія тощо). Відомо понад 200 різних тропанових алкалоїдів, наприклад. атропін і скополамін. Рослини утворюють тропанові алкалоїди, щоб захиститися від хижаків (наприклад, комах). Ці алкалоїди також токсичні для людини. Основним джерелом одержання атропіну є коріння скополії, а також коріння та листя беладони; скополаміну гідробромід одержують з насіння дурману індійського.

 Під час збирання зернових компоненти цих рослин, також, можуть бути зібрані і таким чином потрапляти до продуктів харчування. Насіння рослин, які утворюють тропанові алкалоїди, можуть потрапляти до зерна злаків. Крім того, сік, який виділяється з дурману, може потрапити в зібраний урожай під час комбайнового збирання та спричинити відповідне забруднення. Основна мета в сільському господарстві – уникнути цих сторонніх рослин на полі.

 Ризик для здоров’я. Симптоми отруєння можуть виникнути порівняно швидко (через 5-30 хвилин) після прийому тропанових алкалоїдів. Симптоми отруєння цими речовинами: сухість слизових оболонок (зменшене слиновиділення, сухість у роті), сухість і почервоніння шкіри, можливо розширення зіниць, сонливість, у більшій кількості – затуманення зору, серцебиття, дезорієнтація та галюцинації. Тропанові алкалоїди не мають довгострокового ефекту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору