Мешканців Шосткинщини попереджають про небезпеку захворювань внаслідок повені та рекомендують заходи профілактики

Здоров'я 13:34, 1.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

 Цьогоріч, через погодні умови, спостерігається рання повінь. Так, на Десні спостерігається найбільша зимова повінь за всі роки спостережень. Рівень води у річці побив усі рекорди січня за останні 129 років.
 Шосткинський районний відділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб застерігає: небезпека повеней у тому, що розмиваються гноєзбірники та дворові туалети, забруднюється нечистотами та різноманітним сміттям довкілля; затоплюються та забруднюються харчові продукти, джерела питного водопостачання: колодязі, каптажі, джерела централізованого водопостачання, підвальні і житлові приміщення; гинуть тварини.
 Наслідком цього є зростання кількості або виникнення спалахів небезпечних для людини інфекційних захворювань: кишкові інфекції (дизентерія, сальмонельоз, холера тощо), гепатит А, лептоспіроз, паразитарної хвороби та інші. Збудники цих хвороб постійно знаходяться у навколишньому середовищі, особливо їх багато у нечистотах, брудній воді, зіпсутих харчових продуктах.
 Щоб уберегти себе та близьких радять виконувати наступне:
1.Використовуйте для харчування лише продукти та консервацію, що зберігалися у захищених від підтоплень приміщеннях. Заборонено вживати продукти, які були замочені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.
2. Не вживайте продукти невідомого походження.
3.Приготовані страви споживайте відразу, а у випадку повторного споживання, піддавайте їх термічній обробці.
4. Не пийте воду з відкритих джерел та з джерел водопостачання, якщо вони були затоплені і забруднені. Колодязі необхідно почистити та продезінфікувати, при цьому це слід робити раз на рік у будь-якому випадку. Доцільно також зробити лабораторний аналіз води щоб упевниться у її безпеці для здоров’я. На час підтоплення та очищення джерел водопостачання використовуйте воду у пляшках.
5. При споживанні овочів, фруктів та ягід добре промийте їх водою та обдайте окропом.
6. Обов’язково кип’ятіть питну воду 15-20 хвилин, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені, це звільняє її від більшості хвороботворних мікроорганізмів.
7. Дотримуйтесь правил особистої та гігієни житла: часто мийте руки та тіло з використанням мийних засобів; регулярно прибирайте вологим методом приміщення, у першу чергу житлові; мийте посуд з використанням знежирюючих засобів та гарячої води, систематично виносіть сміття та харчові відходи у відведені для них місця. Виконуйте вимоги гігієни самі та навчайте цьому своїх дітей і знайомих.
8. Просушіть будинок та регулярно його провітрюйте, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забруднених приміщень, посуду і домашніх речей, прилеглої до будинку території, дворових туалетів.
9. Не допускайте розмноження у садибах та допоміжних приміщеннях гризунів, тарганів, мух; переповнення нечистотами гноєзбірників, дворових туалетів.
 Перелічених заходів необхідно дотримуватись щоденно, а не тільки під час та після підтоплень. Попередити хворобу завжди простіше і дешевше, ніж потім її лікувати.
 При виникненні ознак кишкових інфекцій: болі у животі, нудота, пронос, підвищення температури та інших, негайно зверніться за медичною допомогою, не займайтеся самолікуванням!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору