Медики Новгород-Сіверської громади отримали телемедичну систему

Медицина 18:46, 9.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно Н.-Сіверський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги отримав телемедичну систему HomeDoctor. Про це повідомляє міська рада.

«Ця система поширена у Європі, а нині набуває популярності і в Україні, адже вона дає змогу покращити надання медичних послуг, а надто людям, які проживають у віддалених населених пунктах, де немає повноцінної поліклініки, — розповідає генеральний директор КНП «Новгород-Сіверський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олена Борисюк. — Завдяки HomeDoctor лікар може онлайн у режимі реального часу отримувати результати базових досліджень (показники температури, тиску, сатурації), робити ЕКГ, обстежувати стан вух, горла, носа, шкіри».

Як це працює телемедицина? У фельдшерському пункті встановлюють бокс, за допомогою якого фельдшер може знімати показники, що пересилаються на віддалений пристрій, біля якого перебуває лікар. Часто це дає змогу швидко поставити діагноз та призначити лікування.

Отже, відстань перестає мати значення: люди з віддалених куточків нашої країни можуть отримати консультації відомих у своїй галузі лікарів, які працюють у престижних медичних установах великих міст. Більше того: можливий зв’язок навіть із закордонними лікарями.

Медичні бокси отримали фельдшерські пункти Кудлаївки, Печенюг і Горбового, а це означає, що 11 сіл зможуть користуватися перевагами сучасної медицини.

Наразі вирішуються організаційні питання щодо підключення системи до мережі та комунікації з лікарями, а також буде проведено курси для медичного персоналу щодо роботи з HomeDoctor.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору