Максим Поляков замовив для ЗСУ партію рушниць-антидронів

 Поділитися

Поділитися в

Максим Поляков замовив для ЗСУ партію рушниць-антидронів

У сучасній війні величезну роль відіграють технології. Нівелювати значну перевагу ворога у важкому озброєнні та живій силі допомагають різноманітні інноваційні рішення, зокрема, рушниця-антидрон.

Максим Поляков замовив для ЗСУ партію рушниць-антидронів загальною вартістю $1,2 млн

Наявність такого обладнання дає змогу «приземляти» чужі безпілотні апарати, не руйнуючи їх. Подібну зброю виготовляють і в Україні. Нещодавно підприємець Максим Валерійович Поляков замовив компанії Kvertus Technology для ЗСУ 100 антидронових рушниць, вартістю $12 тис. кожна.

Хто такий Поляков Максим (Max Polyakov), та чим він займається?

Поляков Максим Валерійович бізнесмен з запоріжжя

Максим Валерійович Поляков (Max Polyakov) — бізнесмен, що народився у Запоріжжі та навчався у Дніпропетровську (нині Дніпро). Першу свою IT-компанію створив у 2001 році. Далі була велика кількість проєктів за кордоном: Maxymiser, Murka, Renatus Media. У 2014 році Поляков стає генеральним партнером інвестиційного фонду Noosphere Ventures Partners, який активно допомагає міжнародним та українським стартапам в галузях науки, освіти та бізнесу.

У середині «десятих» на світ також з’являються компанії EOS Data Analytics (обробка та аналіз супутникових даних) та Firefly Aerospace. Остання займається розробкою та запуском власних ракетоносіїв, досягши у цьому напрямку значних успіхів. Поляков Максим на прохання уряду США пішов з керівництва FA, що ніяк не анулює його величезного вкладу в розвиток проєкту. Після розриву з Firefly бізнесмен зосередився на EOSDA та «Ноосфері».

Починаючи з кінця лютого 2022 року Макс Поляков активно допомагає українській армії. Так, весною було оголошено про передачу ЗСУ повного доступу до інформації, що надходить із супутника GEOSAT 2. Компанія EOSDA (EOS Data Analytics), якій належать усі права на ці дані, також допомагає з їх обробкою та аналізом. Завдяки супутниковим знімкам, військові можуть отримувати повне уявлення про те, що відбувається на тимчасово недоступних територіях та навіть за межами країни. Також бізнесмен нещодавно оголосив про закупівлю великої партії рушниць для боротьби з ворожими безпілотними апаратами. Загальна вартість замовлення складає $1,2 млн.

Що таке рушниця-антидрон: принцип дії та можливості

Антидронове обладнання дезорієнтує БПЛА, позбавляючи його зв’язку з центром керування. Зовні техніка трохи схожа на двоствольну рушницю. Для здійснення пострілу не потрібно ретельно прицілюватися, достатньо навести зброю на об’єкт та відправити сигнал. Останній формується у генераторі перешкод зв’язку. За точність влучення відповідають направлені антени, що працюють на всіх частотах, використовуваних тактичними та комерційними БПЛА. Саме такі апарати використовує ворог для збору інформації та коригування вогню.

Після втрати зв’язку дрон зависає у повітрі в очікуванні нової команди. Через деякий час, в міру розрядження акумулятора він почне знижуватися, доки не досягне висоти, де його можна легко забрати руками. Рушниця DRONE JAMMER ANTIDRON KVSG-6 (саме таку модель Поляков Макс замовив для ЗСУ) здатна захопити безпілотник на відстані до 3000 метрів. Звісно, зона ураження зазвичай менша через наявність дерев, електромереж та інших перешкод, але й у таких випадках глушилка діє дуже ефективно. Важить обладнання приблизно 7,5 кг, повністю заряджена батарея працює в автономному режимі 30 хвилин. Для більш ефективного захоплення цілі передбачено окремий вмикач для кожної частоти.

Про компанію Kvertus Technology

В Україні є власний виробник подібної зброї. Це київська компанія Kvertus Technology, яка після початку війни базується в одній із західних областей країни. Засновником фірми є підприємець Андрій Знайченко, операційним директором — Ярослав Філімонов. Компанія спеціалізується на постачанні засобів блокування зв’язку та їх обслуговуванні, декілька років тому з’явилося і власне виробництво. Перша антидронова рушниця українського походження була представлена у грудні 2017 року. У порівнянні з сучасними моделями, той апарат був набагато важчим (18 кг), до того ж виконавець мусив носити на собі рюкзак з акумуляторами.

Спочатку фірма виготовляла до 2 одиниць техніки на тиждень. Особливої необхідності прискорювати виробництво не було, але з початком війни ситуація різко змінилась. Сьогодні працівники Kvertus збирають до 5 рушниць на добу, з часом обіцяють збільшити цей показник вдвічі. Крім портативних моделей, компанія випускає стаціонарні для захисту важливих об’єктів. У найближчих планах — створення зброї, яку можна буде розміщувати на автомобілі. Така рушниця-антидрон матиме набагато більший радіус дії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору