Сервис Центр

Літопис Гамаліївського монастиря. Унікальна колонія + Відео

Історія 20:19, 26.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Під розлогими ялинками повно шишок. Ці дерева ростуть неподалік від входу в Шосткинську виправну колонію № 66 – унікальний виправний заклад, який з 1961 року розташовується на території Гамаліївського монастиря. Ця святиня побудована коштами родини Скоропадських і є на сьогодні єдиною в Україні гетьманською усипальницею.

–  Легендарний керівник колонії Михайло Григорович Букус і посадив саме ці ялинки. Вони вже вищі за нього, вищі за більшість приміщень на території Шосткинської колонії. Але найцінніше, напевно, зерно, яке Ви посадили, це та традиція, яка пішла після Вас з нашої 66 колонії споруджувати на території всіх тюрем та колоній України молитовні будинки або церкви. Розкажіть, будь ласка про цей дуже цінний досвід, – звертаємось до Миколи Григоровича.

 – …Що стосується молитовних цих будинків, дійсно, ми були одні з перших, хто це зробив. Цим  наша колонія й унікальна, адже церква була завжди на нашій території, тому нам з самого початку  було це зробити легше, аніж іншим. Для нас це не було чимось новим, все було намолене в нас з самого початку. Тільки ми зробили на тій території, де були виробничі цехи, спочатку клас професійно-технічного училища, а потім вже обладнали існуюче приміщення Храму Пресвятої Богородиці по-новому іконами. В колонії на той час сиділи чоловіки, я вже не пам’ятаю їх імен, але вони мали в Києво-Печерській лаврі знайомих товаришів. А ті, в свою чергу, мали доступ до ікон. І вони також цю ідею почали  підтримувати, почали привозити всю церковну «атрибутику»: не тільки ікони, а й за мою пам’ять навіть привезли і мощі, – каже Михайло Букус.

 І про це все почали вестись розмови, й дійшло до Києва.  Якось колонію відвідав начальник міністр, генерал-полковник Іван Штанько. Він поговорив із засудженими і поїхав. І буквально в тому ж році при кожній колонії почалось будівництво маленьких храмів, молитовних будиночків, капличок, де тільки це було можливо…

Подробиці у відео

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Квадрат
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору