Лісівники Серединобудщини запасаються на зиму кормами для лісових мешканців

 Поділитися

Поділитися в

У Середино-Будському лісгоспі завершують заготівлю гіллячкового корму та сіна для підгодівлі диких тварин взимку. Заготовляють сіно на лісових галявинах, сіножатях.

«Обов’язковою умовою отримання високоякісних кормів є суворе дотримання технології їх заготівлі. Згрібати висушене сіно необхідно обережно, щоб не втратити його суцвіть та молодого листя, які багаті поживними речовинами», – радить головний лісничий Середино-Будського лісгоспу Іван Стапаненко.

Зберігають висушене сіно у копицях та скиртах. Недосушене сіно при скиртуванні підсолюють із розрахунку 3-5 кг на 1 ц сіна.

«Віники слід заготовляти в період, коли вони мають найбільший вміст поживних речовин. Тобто в період масового розвитку листової поверхні. Отже, заготовляти корми слід на ранніх стадіях розвику рослин, в основному з 15 червня до 15 липня, а інколи і раніше, залежно від природних умов. Для зрізування потрібно відбирати добре розвинуті, повністю вкриті листям пагони», – продовжує лісничий.

В’яжуть віники мотузкою чи шпагатом. Сушать – у затінку. Під час сушіння їх декілька раз обприскують 5-6 % розчином кухонної солі. Для збереження висушені віники обережно складають або підвішують у сухих кормосховищах. Крім деревних порід, для віників використовують пагони малини, кропиви, кукурудзи.

Наразі вже заготовили 2 500 шт. гіллячкового корму та 2000 кг сіна, повідомляють на сайті лісгоспу.

Частину «смаколиків», таких як сіль, закуповують. Цей природний мінерал необхідний для здоров’я диких тварин. Рослиноїдні тварини, особливо копитні, відчувають нестачу солі не тільки взимку, а й влітку, тож солонці поповнюються регулярно. Також восени планують придбати зерновідходів кукурудзи та вівса у кількості 6000 кг.

«Підгодівля диких тварин розпочнеться з першим снігом. Триває вона переважно 100-120 днів. Така допомога дозволяє тваринам успішно перезимувати та привести навесні здорове молоде потомство, а також утримує дичину від міграції», – говорить Іван Степаненко.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору