Сервис Центр

Лісівники Серединобудщини планують засадити молодим лісом майже 75 гектарів

 Поділитися

Поділитися в

Головним завданням лісівників було і залишається збереження та відтворення лісу. У Сумській області лише на цьому тижні весна остаточно вступила у свої права, тож посадкова кампанія вже на низькому старті. Цьогоріч вона пройде під гаслом однойменної акції «Створюємо ліси разом».

Акція розпочалася 21 березня, у  Міжнародний день лісів. Вона проходить на території всієї країни під егідою Державного агентства лісових ресурсів України.

Акцію «Створюємо ліси разом» традиційно підтримали і лісівники Серединобудщини. До початку весняної посадки лісу вони готувалися заздалегідь: головне знаряддя праці – меч Колосова – вже напоготові, сіянці починають копати.

«Сіянці ми вирощуємо у власних розсадниках. Тож весь садивний матеріал якісний і адаптований до місцевого природного середовища. А це дає максимальну приживлюваність молодих деревець. Основною лісоутворювальною породою лісів Серединобудщини є сосна звичайна. Тому саме її і вирощували, і садитимемо найбільше», – розповідає Іван Степаненко, головний лісничий ДП «Середино-Будське лісове господарство».

Розсадник одного з лісництв Середино-Будського лісового господарства

Цієї весни лісівники чотирьох лісництв Серединобудщини усього планують висадити 381,5 тис сіянців. І 80% з них – це саме сосна. Решта – береза, липа та айва.

Як правило,  засаджують ті ділянки, які восени та взимку були планово зрубані. Паралельно під час лісовідтворювальної кампанії досаджуватимуть і минулорічні – ті, де молоді сіянці не прижилися, або загинули від шкідників чи несприятливої погоди.

Найбільшу територію планують засадити лісівники Голубівського лісництва – 24,7 га. 22,8 га молодого лісу цієї весни з’явиться на територіях Зноб-Новгородського лісництва, 14,6 га – Кам’янського та 12,4 га – Очкинського лісництва. Загалом близько 75 га.

Цьогоріч проведення акції «Створюємо ліси разом» припало на період дії жорстких карантинних обмежень. Тож залучити молодь, як і в попередні роки, до посадки лісу навряд чи вдасться.

«А шкода, бо мета акції – не тільки посадити ліс, а й навчити інших дбайливого до нього ставлення. Коли школяр приходить і сам садить хоч кілька дерев, то він їх точно не знищить», – каже  Іван Степаненко.

Закінчиться акція 17 квітня. Дата не випадкова – у цей день відзначатимуть День довкілля.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору