Ліс починається з насінини. У Середино-Будському лісгоспі засіяли тимчасові розсадники

 Поділитися

Поділитися в

Процес лісовідтворення – це безперервний цикл, який триває увесь рік. Не встигли лісівники завершити весняну посадку: викопали сіянці з розсадників, висадили їх на ділянках – як уже розпочалася підготовка до лісокультурної кампанії-2022.

А починається вона зі збору та посіву насіння дерев. Середино-Будський лісгосп сам повністю забезпечує свої потреби в якісному посівному матеріалі. Цьогоріч підприємство зібрало 5486 кілограм шишок сосни звичайної, головної лісоутворюючої породи, та отримало 56 кг насіння. Загалом зібрали насіння з 11 порід лісових дерев.

Заготовлене насіння висівають у тимчасові лісові розсадники, їх цього року 12.

«Для посадки лісу наші лісництва використовують посадковий матеріал, вирощений виключно власними руками. Для цього ми маємо тимчасові лісові розсадники загальною площею 0,60 га. Саме в розсадниках дбайливі руки спеціалістів доглядатимуть за сходами насіння, і з нетерпінням чекатимуть на перші паростки», – говорить головний лісничий Середино-Будського лісгоспу Іван Степаненко.

“У першу чергу висіваємо насіння сосни звичайної, терміни дуже стислі. Після культивації земельної ділянки на тимчасових лісових розсадниках, лісівники висівають насіння згідно з технологіями вирощування лісових культур», – ділиться нюансами вирощування майбутніх дерев інженер лісових культур ДП «Середино-Будське лісове господарство» Марина Книрик.

Насіння, як і ґрунт, попередньо пройшло передпосівну обробку та підготовку. Зокрема насіння сосни протягом зими лежало під снігом. Ця технологія, яка максимально наближена до природних умов, називається снігуванням. Завдяки цьому садивний матеріал стає більш інтенсивним для пророщування і в результаті лісівники отримують більш якісні сходи.

Як і в кожній такій справі, це лише початок. Надалі лісівники все літо та осінь працюватимуть, щоб сіянці зійшли, підросли і стали якісним посадковим матеріалом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору