Дерматолог

Ліквідація наслідків серпневого буревію у Середино-Будському лісгоспі на завершальному етапі

 Поділитися

Поділитися в

Нагадаємо, на початку  серпня лісами, що підконтрольні Державному підприємству «Середино-Будське лісове господарство», пронісся потужний буревій. Чимало дерев, що росли десятиліттями, були зламані, а то й викорчуванні з корінням. Лісівники підрахували, загальна площа пошкодженого лісового фонду склала 212 га.

«В основному від стихії постраждали насадження Зноб-Новгородського і Голубівського лісництв, – пояснює головний лісничий Іван Степаненко. У Голубівському лісництві в урочищі Барятино поблизу села Лісне площа буревію склала 12 гектарів. Більш масштабні наслідки в урочищі Швайковщина Зноб-Новгородського лісництва, де сосни зламані та вирвані з коренем на площі 200 гектарів. За попередніми підрахунками, обсяг санітарних рубок буревію склав близько 4850 кубометрів деревини».

Однак самовільно ліквідовувати наслідки стихії підприємство не мало права. Тож керівництво лісгоспу одразу почало працювати над отриманням відповідного державного дозволу на розробку пошкоджених ділянок лісу. А зволікати з цим процесом аж ніяк не можна. Передусім, потрібно було зберегти санітарний та екологічний стан лісів. Адже дерева, що впали – це джерело поширення небезпечних шкідників, таких як короїд, і багатьох інших хвороб лісу. По-друге, мова йшла і про збереження фінансової складової, адже постраждали в основному пристигаючі і стиглі хвойні насадження, які вирощувалися десятиліттями. Деревина псується протягом місяця, з’являється грибкове захворювання, що викликає її посиніння і, відповідно, цінність дерева знижується в кілька разів.

За словами головного лісничого, на час ліквідації буревію в лісгоспі були припинені всі планові рубки. У Голубівському лісництві на розчищенні наслідків стихії працювали 4  лісозаготівельні бригади. Лісоруби оперативно впоралися з поставленим завданням. Вони заготовили 350 кубометрів ділової деревини.

В урочищі Швайковщина на даний час роботи ще тривають.  На сьогодні там заготовлено 3200 кубометрів деревини. На розчищенні завалів працюють 12 бригад лісорубів. У тому числі, з інших лісництв підприємства. Відводи лісосік з пошкодженим лісом допомагали робити фахівці лісового відділу підприємства. Додатково було залучено майстра лісу з Голубівського лісництва для оперативного приймання і відпуску деревини.

«Слід зазначити, що прибирання пошкоджених ділянок лісу – складний процес, де максимальна увага приділяється дотриманню правил охорони праці» – коментує ситуацію Іван Степаненко.

Ці та багато інших питань на особистому контролі постійно тримає директор підприємства Олександр Плужников. Відповідно до розроблених заходів, з наслідками буревію у Середино-Будському лісгоспі планують впоратися до середини жовтня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору