Сервис Центр

Куди подінуться залишки субсидій: інформація для заощадливих споживачів електроенергії

Енергетика 17:00, 27.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

У травні стартував процес призначення так званих «літніх» субсидій, тобто на неопалювальний сезон. Куди ж подінуться залишки невикористаної державної допомоги, яку субсидіантам вдалося зекономити протягом попереднього періоду? На це питання відповіли фахівці «ЕНЕРА СУМИ».

Щодо невикористаних субсидій, які заощадили споживачі, котрим субсидія призначена у 2018 році:

  • субсидії, зекономлені до 1 січня 2019 року, попередній постачальник (ПАТ «Сумиобленерго») поверне до державного бюджету, оскільки наразі відсутній законодавчий механізм передачі залишків новому постачальнику (ТОВ «ЕНЕРА СУМИ»);
  • з березня усім, кому субсидія призначена у 2018 році, державну допомогу почали видавати грошима. Цими коштами споживачі розраховувалися за комуналку, в тому числі за електроенергію. Усе, що вдалося зекономити, одержувачі субсидії могли використати на власні потреби.
  • субсидію, яку заощадили у січні, тобто тоді, коли постачальником електроенергії вже була компанія «ЕНЕРА СУМИ», але ще не стартувала монетизація, враховано при розрахунках за спожиту в квітні електроенергію.

Домогосподарства, яким субсидія вперше призначена у 2019 році, є учасниками безготівкової моделі монетизації.

ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» щомісяця отримує із сайту АТ «Ощадбанк» реєстр субсидіантів. Фахівці постачальної компанії завантажують дані по нарахуваннях і після обробки повертають реєстр Ощадбанку. Згідно з поданою інформацією банк перераховує «ЕНЕРА СУМИ» кошти за електроенергію, яку використали дані споживачі.

Якщо протягом січня-травня 2019 року споживачам вдалося зекономити державну допомогу, у червні 2019 року ці залишки перерахують на поточні рахунки субсидіантів у Ощадбанку. Споживачі зможуть зняти їх готівкою і використати на будь-які власні потреби.

Докладніше про залишки субсидій, впровадженні пені за несвоєчасний розрахунок за спожиту електроенергію і не тільки – у актуальному інтервю з директором ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» Іриною Лошак.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору