Конструктивні особливості мостових однобалкових опорних кранів

 Поділитися

Поділитися в

Кранкомплект

Кран мостовий опорний однобалковий — це ефективне спеціалізоване обладнання, яке використовується для механізації транспортних, підйомних, розвантажувальних операцій при проведенні різних монтажних та складських робіт. Відмітна особливість таких виробів — наявність кранового шляху, по якому переміщається базова конструкція завдяки колесам, змонтованим на опорах.

Купити мостові однобалкові опорні крани в Україні можна на заводі КРАНКОМПЛЕКТ. На сайті https://krankomplekt.com/grcran/kran_mostovoy_odnobalochniy_oporniy/ можна детальніше вивчити особливості та різновиди вантажопідйомного обладнання, а також оформити замовлення на виготовлення кранового механізму по стандартному або індивідуальному проекту.

Особливості конструкції кранів

Крани опорні мостові відносяться до обладнання з більшою вантажопідйомністю. Однобалкова конструкція складається з таких елементів:

  • однією рейкової направляючої (пролітної балки),
  • кінцевих балок,
  • електрошафи,
  • буфера талі в зборі з демпфером (наявність цього елемента залежить від домовленості із замовником).

В якості вантожозахопників можуть використовуватися гаки або грейфери. Однобалкові крани мають меншу вантажопідйомність, ніж двобалкові — вони здатні піднімати вантажі вагою від 500 кг до 20 тонн. При цьому довжина прольотів може становити від 3 до 20 метрів.

Пролітний профіль являє собою двотаврову балку, але він може мати різну конструкцію (для забезпечення необхідної жорсткості та міцності крана). До пролітної балки за допомогою болтових з’єднань закріплюються буфера талі та кінцеві елементи.

Кінцеві балки є трубними зварними конструкціями, які забезпечені двома буксами: приводною та неприводною. Неприводні букси відрізняються тим, що замість вала в них встановлена ​​вісь. До кінцевих балок можуть бути приварені кронштейни кріплення струни або електрообладнання, скоби кріплення мотор-редуктора. На торцях встановлюються гумові буфера для обмеження переміщення крана. У конструкцію опорних мостових кранів також можуть входити розкоси зі стійками.

Ручне або електрообладнання

Мостові опорні крани можуть мати ручне або електричне управління. Ручна модель може виготовлятися в загальнопромисловому та вибухозахищеному варіантах. Управління цим типом кранів проводиться з підлоги. Температурний режим їх роботи залежить від кліматичного виконання та знаходиться в діапазоні від -40 до +40 °С. Такі однобалкові крани можуть використовуватися як на відкритому повітрі, так і в закритих приміщеннях. Зазвичай їх вантажопідйомність не перевищує 8 тонн.

Крани з електричним управлінням не можуть застосовуватися при підвищеній вологості та при насиченості атмосфери кислотами або лугами, а управляти ними можна дистанційно за допомогою спеціальних апаратно-програмних продуктів. Такі системи призначені для експлуатації при температурі від -20 до +40 °С. Їх вантажопідйомність може досягати 20 тонн. Електрообладнання опорного мостового крана складається з електродвигунів мотор-редуктора, пускорегулюючої та захисної апаратури, струмопідвода. Основна пускорегулююча та захисна апаратура розміщується в шафі управління електричної талі, якою комплектується обладнання.

Переваги застосування опорних мостових кранів

Однобалкове кранове обладнання опорного типу має ряд важливих переваг:

  • можливість використання для виконання важких робіт;
  • найбільша висота підйому вантажів;
  • можливість монтажу декількох підйомних механізмів з різною вантажопідйомністю;
  • використання великої кількості різного навісного устаткування;
  • хороша ремонтопридатність механізмів;
  • можливість установки кабіни управління або двох візків для переміщення негабаритних вантажів.

Застосування опорних мостових кранів дозволяє збільшити продуктивність праці та ефективність виконуваних робіт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору