Кому і для чого варто купити пульсоксиметр
Поділитися в
Копіювати посилання

Однією з рекомендацій Міністерства охорони здоров’я під час пандемії коронавірусу було придбати пульсоксиметр. Адже цей медичний прилад допомагає контролювати стан здоров’я і ступені ризику при його погіршені. Кожна онлайн аптека пропонує різноманітні моделі цих індикаторів у вільному доступі, тому купити їх не буде проблемою.
Коли й кому може знадобитися пульсоксиметр
Пульсоксиметр – це компактний медичний пристрій, що вимірює рівень насиченості крові оксигеном. Окрім сатурації він також визначає пульс і перфузію (ступінь кровопостачання тканини у визначеному місці). Ці показники допомагають при діагностуванні хвороби пацієнта, визначенні важкості стану, також будуть корисні й для спортсменів.
Загалом киснева недостатність проявляється симптомами типу запаморочень, мігрені, занепаду сил, блідості або синюшності шкіри. Але незрідка спад рівня сатурації можна і не відчути на собі, що може завадити вчасному реагуванню медиків та госпіталізації. Тому лікарі рекомендують мати під руками й в домашній аптечці пульсоксиметр для контролю за рівнем кисню в крові, що можна придбати в інтернет-аптеці «Apteka.com». Ще цей прилад знадобиться у наступних випадках:
- при захворюваннях дихальної системи, особливо при обструктивній патології бронхів та легень, респіраторних захворюваннях;
- при контролі кисневої терапії, особливо при лікуванні COVID-19;
- в інших екстрених випадках, що не пов’язані із вірусним захворюванням, коли є підозра у пацієнта на гіпоксію (напад бронхіальної астми, алергічна реакція, анафілактичний шок, велика крововтрата, опіки тощо);
- у спортивній медицині під час тестувань спортсменів, тренувань та спостережень;
- у перинатальному та дитячому відділеннях при спостереженні за новонародженими малюками та хворими дітьми;
- під час хірургічних операцій та в післяопераційний період;
- у побуті, особливо людям старшого віку, що хворіють на респіраторні захворювання.
Що вимірює пульсоксиметр
При правильному застосуванні цей медичний прилад здатен виміряти три показники:
- Сатурацію (SpO2%) – відсоток насичення артеріальної крові оксигеном. У здорових людей цей показник складає 95-100%. Рівень кисню нижчий за 93% – вагома причина звернутися до лікаря.
- Частоту серцевих скорочень, пульс (ЧСС). Нормальний рівень пульсу варіюється в межах 60-100 уд./хв.
- Перфузію (PI) – ступінь кровопостачання тканини. Показник може бути в діапазоні 0,4-20%. Занадто низький рівень може стати причиною некоректного вимірювання сатурації.
Чи можна виміряти сатурацію за допомогою смартфону
Розробники програмного забезпечення для смартфонів день за днем дивують споживачів, розширюючи можливості та функції сучасних телефонів. Так у доступі вже є застосунки для виміру рівня кисню в крові. Чи дієва така програма, чи варто їй вірити?
Пульсоксиметр вимірює показники за допомогою двох датчиків – джерела інфрачервоного світла і фотодетектора-аналізатора, що розташовані з протилежних боків. Вони здатні фіксувати різницю кількості оксигену у клітинах гемоглобіну. Смартфон же аналізує дані тільки з однієї точки прикладення.
Дослідження у цій сфері показали, що при показниках сатурації в межах норми дані обох приладів збігаються, а при зниженні значень телефон не здатен визначити їх коректно. Тому не варто сподіватися на велику точність у роботі даного застосунку, але його можна використовувати для більш простих вимірювань, пульсу, наприклад. А такі життєво важливі показники, як рівень кисню в крові варто довірити спеціальним медичним приладам.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: