Гроші до зарплати: хто і як заробляє на мікрокредитах. Як не потрапити у пастку шахраїв

Фінанси 17:50, 22.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Враховуючи нестабільну економічну ситуацію в країні, більшість громадян вимушені бігти до мікрофінансових організацій з метою отримання кредиту. Однак не завжди позика потрапляє до рук позичальника, шахраї вигадують нові схеми обману, розпізнати які одразу не виходить. Хто ж саме заробляє на мікрокредитах та як обійти шахраїв розповімо далі в статті.

Пан чи пропав

Мікрофінансові організації України пропонують громадянам вигідні умови для мікрокредитування. Перш ніж підписати договір про отримання позики необхідно ретельно проаналізувати діяльність організації протягом останніх років, а також поцікавитися відгуками клієнтів або ознайомитися з рейтингом МФО на ресурсі https://meta.ua/mfo/, діяльність яких здійснюється на території України.

Послуга мікрозайма без сплати відсотків досить популярна пропозиція на мікрофінансовому ринку. Найчастіше дану опцію пропонують МФО новим клієнтам. Безвідсоткові мікрокредити приманюють позичальників, однак постає питання: «Хто в даній ситуації займає виграшну позицію?» Відповідь на питання однозначне. Звісно МФО заробляє, а клієнт, не підозрюючи того, все ж таки сплачує відсотки за користування грошима, однак ці відсотки замасковані в тіло кредиту.

Навіщо МФО пропонує безвідсоткові займи:

  • залучення нових клієнтів (безвідсоткові позики надають можливість розширювати клієнтську базу);
  • приріст суми виданих позик (впровадження системи безвідсоткового кредиту провокує звернення громадян за більшими сумами);
  • розширення меж щодо строку кредитування (спочатку клієнту одобрюють заяву на кредит під 0%, а потім пропонують вже кредит з відсотками на більший проміжок часу. Більшість позичальників, впевнившись в благонадійності фірми, погоджуються на повторну співпрацю);
  • приховані відсотки (деякі компанії вводять в оману з безвідсотковими кредитами. Під гучними заявами приховується ставка від 0,01 до 0,99%. Більш точна відсоткова ставка зазначена лише в договорі, з яким більшість позичальників знайомляться не уважно).

Використовуючи зазначені вище хитрощі, МФО не порушує жоден законодавчий акт, оскільки всі умови кредитування прописані в договорі. Для того, щоб уникнути прихованих платежів та незрозумілих відсотків, слід ретельно ознайомлюватися з умовами договору перед його підписанням, особливо з тими пунктами, які зазначені мілким шрифтом.

Шахрайські схеми

Шахрайські мікрофінансові організації зазвичай пропонують дуже «солодкі» умови кредитування. Найбільш розповсюдженою схемою омани виступає надання позики, а потім зникнення. Таким чином, позичальник бажає частково погасити борг, однак зробити це не може. Організація зникла, додзвонитися до адміністрації не вдається, відсотки за прострочення зростають. Через деякий час МФО з’являється і вже в судовому порядку вимагає сплати заборгованості плюс відсоткові нарахування.

Критерії, за якими можна відрізнити шахраїв від офіційної МФО:

  • назва, реквізити та інші реєстраційні відомості про компанію відсутні в переліку легальних МФО;
  • МФО цілеспрямовано підштовхує позичальника до боргової ями;
  • займ пропонують оформити під залог житлового приміщення;
  • співробітники організації кваплять з підписанням договору;
  • об’ємні інформаційні блоки в договорі прописані мілким шрифтом.

Якщо все ж таки ви потрапили до рук незареєстрованної мікрофінансової організації, негайно треба звернутися в правоохоронні органи із заявою про встановлення факту шахрайських дій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору