Гострі кишкові інфекції: захворюваність у Шосткинській громаді зросла в 4 рази
Поділитися в
Копіювати посилання

За 4 місяці поточного року на території Шосткинської громади зареєстровано 29 випадків гострих кишкових інфекцій (ГКІ), тоді як за аналогічний період минулого року було 7 випадків. Тобто захворюваність зросла у 4 рази. На це звертає увагу Шосткинський районний відділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб:
– Сезонний підйом захворюваності на гострі кишкові інфекції припадає на літньо-осінні місяці. Цей підйом може бути пов’язаний з активацією харчового шляху зараження (овочі, фрукти, ягоди), сприятливою для розмноження збудника температурою повітря, споживанням недоброякісної води, недотриманням правил особистої гігієни, купанням у відкритих водоймах та інше.
Як правило у літній період частішають випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь після проведення масових святкувань.
Найчастіше факторами передачі кишкової інфекції стають готові страви, молоко та молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються «із запасом», що призводить до накопичення у продуктах збудників інфекційних захворювань, – йдеться у повідомленні.
З початком повномасштабної війни, як зазначають санепідеміологи, ризики виникнення ГКІ значно зросли. Цьому сприяють обмежений доступ до чистої питної води та засобів гігієни, перебування в місцях скупчення людей, висока температура довкілля, скорочення терміну придатності продуктів тощо. Відтак збудники кишкових інфекцій значно швидше і простіше передаються від людини до людини.
Щоб уберегтися від харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій, радять вживати лише ті продукти, у якості яких ви впевнені, дотримуватися 5 кроків до безпечнішої їжі, купатися у чистих водоймах і обирати лише офіційно відкриті для відпочинку пляжі та рекреаційні зони.
5 кроків до безпечнішої їжі
1. Підтримуйте чистоту (завжди мийте руки, захищайте кухню і продукти від комах, гризунів та інших тварин).
2. Відокремлюйте сиру їжу від готової (відокремлюйте сире м’ясо і морепродукти від інших харчових продуктів, користуйтеся окремим кухонним приладдям для сирих продуктів).
3. Ретельно готуйте їжу відповідно до технічного регламенту.
4. Зберігайте їжу при безпечній температурі.
5. Використовуйте якісну та безпечну воду і свіжі продукти харчування.
Бережіть себе і будьте здорові!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: