Городникам Сумщини рекомендують, як уберегти урожай від небезпечного шкідника і недопустити його появу наступного року

 Поділитися

Поділитися в

 Погодні умови (висока вологість на фоні підвищених температур повітря) продовжують сприяти розвитку білокрилки та спостерігається наростання її чисельності, повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

 Виявити білокрилку нескладно. Це дуже дрібна комаха у вигляді білого метелика розміром 1,5 мм, яка при дотику до рослини одразу розлітається. Живе шкідник на нижній стороні листка, де  відкладає яйця, а потім там харчуються і личинки. Протягом року розвиваються декілька поколінь шкідника.

 У приватних господарствах Сумської області, у тому числі й Шосткинській громаді, відмічається підвищена шкідливість на рослинах капусти. Білокрилка здатна завдати суттєвої шкоди посівам не лише капусти, але й ріпаку, огіркам, томатам та іншим рослинам (зокрема декоративним). Активно заселяє і бур’яни: суріпицю, молочай, чистотіл, грицики та інші.

 Личинки та дорослі особини, висмоктуючи соки з нижнього боку листка, викликають пожовтіння листя, яке з часом покривається сажистим нальотом. Сильно пошкоджені рослини відстають у рості й розвитку, їхня врожайність знижується.

 Для боротьби з білокрилкою рекомендовано використовувати інсектициди, які внесені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» в 2021 році. Купувати засоби захисту рослин необхідно лише у спеціалізованих магазинах. Дещо обмежити чисельність шкідника допоможе використання жовтих клеєвих пасток. Необхідно систематично проводити боротьбу з бур’янами, а після збору врожаю слід прибрати всі рослинні залишки, що значно зменшить зимуючий запас фітофага.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору