Геморой та його стадії

Здоров'я, Медицина 10:11, 7.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

геморой та його стадії

Геморой – це поширене захворювання серед людей різної статі та віку. Воно супроводжується варикозним розширенням вен в зоні прямої кишки та анального проходу. Запалення тканин гемороїдальних вузлів провокує появу больового синдрому та інших неприємних симптомів геморою. Розглянемо стадії геморою та способи лікування хвороби.

Початкові симптоми

Перші признаки геморою – поява печіння, свербіння та інших неприємних відчуттів в зоні ануса, прямої кишки. Під час процесу дефекації людина жаліється на біль. В калі можлива поява крові та слизу. Також на початковій стадії розвитку хвороби проявляються інші симптоми:

· відчуття неповного випорожнення кишечнику;

· тяжкість внизу живота;

· часті закрепи або діарея.

Форми захворювання

Перші симптоми залежать і від форми захворювання. Геморой може проявлятись в наступному вигляді:

· Внутрішній. Патологічні процеси проявляються на судинах прямої кишки та не виходять за межу заднього проходу.

· Зовнішній. Локалізація патології – судини, які знаходяться зовні біля ануса.

· Комбінований. Хвороба проявляється на різних судинах – зовні та всередині.

Стадії хвороби

Розвиток геморою проходить в декілька етапів:

· 1 стадія. Тромбоз, який не супроводжується запальним процесом. Хворий жаліється на біль, дискомфорт в задньому проході, з’являється кров в калі.

· 2 стадія. Тромбоз вен супроводжується запалення гемороїдальних вузлів. Спостерігається сильний біль, свербіж і постійне відчуття дискомфорту в анусі. Можливий розвиток ускладнень – випадання внутрішніх вузлів, кровотечі.

· 3 стадія. Тромбоз, ускладнений запаленням підшкірної клітковини біля ануса. При випаданні внутрішніх вузлів вони самостійно не вправляються. Характерні симптоми – кровотечі, слизові виділення, біль і свербіж в зоні ануса.

· 4 стадія. Крім тромбозу і запалення, людина страждає від нетримання сфінктера. Вузли випадають навіть при незначних фізичних навантаженнях і самостійно не вправляються.

Особливості лікування

Лікування геморою проходить з використанням системних і місцевих препаратів. При наявності сильного болю і кровотеч назначають НПЗП, протинабрякові, обезболюючі засоби.

Для лікування початкових стадій захворювання також використовують свічки, мазі, гелі. Реліф®* – сучасний засіб від геморою, який допомагає зняти запалення, біль і набряк. Можна поєднувати декілька форм препаратів, щоб досягти кращого результату.

Лікування також залежить від стадії геморою і від його форми.

___________________________________________

*За даним посиланням ви перейдете на вебсайт www.relief.ua, де, зокрема, міститься реклама лікарського засобу Реліф. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору