Сервис Центр

“ЕНЕРА СУМИ” і обласний департамент соцзахисту – спільними зусиллями забезпечуємо обслуговування вразливих верств населення

Споживач 12:45, 14.04.2020
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Директор ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” Ірина Лошак, очільник департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Михайло Дубровський та його заступник Людмила Мусіяка провели спільну нараду в режимі відеоселектору.

Головна тема обговорення – заходи для підтримки соціально вразливих верств населення під час карантину. Зокрема, йшлося про допомогу одиноким непрацездатним громадянам, літнім людям і особам з інвалідністю в здійсненні дистанційної оплати рахунків за електроенергію, отримання консультацій з питань постачання електроенергії та передачі показів лічильників електроенергії.

Директор ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” Ірина Лошак повідомила, що на період карантину відключення побутових споживачів або застосовування будь-яких інших санкцій за несплату чи несвоєчасний розрахунок за електроенергію не здійснюється. Разом з тим, НКРЕКП закликає громадян вживати вичерпних заходів з оплати електричної енергії.

Сплатити за електроенергію можна, не виходячи з дому. Для цього варто скористатися сервісами інтернет-розрахунків, мобільними додатками банків або особистим кабінетом “ЕНЕРА СУМИ”.

Саме своєчасні розрахунки споживачів з постачальником універсальної послуги – гарантія якісного і безперебійного електропостачання. Зрозуміло, що не всі споживачі електроенергії є активними користувачами ґаджетів чи мережі інтернет. Тож вкрай важливо допомогти у вирішенні комунальних питань тим, хто не користується онлайн-сервісами. Особливої підтримки потребують літні люди та самотні громадяни, які не мають можливості до самообслуговування, – зауважила Ірина Лошак.

Як повідомила заступник директора департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Людмила Мусіяка, загалом різні соціальні послуги отримує 49 % жителів області. Близько 20 тисяч одиноких непрацездатних громадян і осіб з інвалідністю на Сумщині охоплені соціальним обслуговуванням на дому через мережу територіальних центрів та центрів надання соціальних послуг системи соціального захисту.

Працівники, які надають соціальні послуги даним категоріям населення, не лише допомагають громадянам по господарству та забезпечують продуктами харчування і ліками, а й надають інформаційно-консультаційну підтримку у вирішенні низки побутових питань. Зокрема, оплачують рахунки за надані житлово-комунальні, передають покази лічильників електроенергії тощо, – поінформував Михайло Дубровський.

Представники обласного департаменту соцзахисту повідомили, що в умовах карантину пенсіонерам та іншим незахищеним верствам населення буде надано одноразову грошову допомогу в розмірі 1 000 гривень.

Виплату отримають ті, у кого пенсія не більше 5 тисяч і громадяни, які одержують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю з дитинства та за віком замість пенсії. Пенсіонерам, які мають банківські картки, кошти зарахують автоматично, а ті, хто отримує виплати через Укрпошту, грошову допомогу принесе листоноша, – зазначив директор обласного департаменту соцзахисту.

Для зручності споживачів запроваджено низку сервісів, за допомогою яких можна розрахуватися за електроенергію. Одинокі непрацездатні громадяни і особи з інвалідністю мають можливість здійснити оплату через соцпрацівників, які їх обслуговують. Монетизовані пільги і субсидії будуть перераховуватися електропостачальнику в звичному режимі. Одержувачі пенсій та громадяни, які отримують соцвиплати через банківські установи, мають можливість зареєструватися у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на “гарячу” лінію одного із 43-х уповноважених банків. Це передбачає експериментальний проект, затверджений постановою Уряду. У телефонному режимі споживач надає інформацію про перелік ЖКП, які бажає оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з його рахунку. Також розрахуватися за електроенергію можна у листоноші під час отримання виплат, або замовивши відповідну послугу телефоном, – розповіла Ірина Лошак.

Директор департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Михайло Дубровський запевнив, що монетизовані пільги і субсидії буде профінансовано вчасно, затримок зі здійсненням перерахунку коштів надавачам ЖКП не прогнозується. 

Нагадаємо, що “ЕНЕРА СУМИ” подбала про безпеку споживачів. Особистий прийом громадян у центрах обслуговування клієнтів наразі не проводиться,консультації надаються дистанційно – у телефонному режимі або онлайн. Контактні дані кол-центру, інформаційно-консультаційного центру і ЦОК є на нашому сайті.

Закликаємо клієнтів уникати відвідувань поштових і банківських відділень. Для оплати рахунків за світло радимо користуватися онлайн-сервісами або інтернет-банкінгом і допомагати розрахуватися за комунальні послуги пенсіонерам, людям похилого віку та маломобільним категоріям населення.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору