Ефективні способи очищення праски
Поділитися в
Копіювати посилання

З часом всередині праски з’являється накип. Коли його багато — виходить через отвори с паром, бруднить все навкруги. Недотримання режиму прасування призводить до утворення нальоту на підошві. Він починає перешкоджати нормальному ковзанню по тканині. На шовку, тонкій синтетиці прилипає, псує матерію. Потрібно швидко видалити бруд. Як це зробити в домашніх умовах — розповімо у статті.
Очищення підошви
Перш ніж розпочати, необхідно дізнатися, з якого матеріалу виготовлена робоча поверхня приладу. Частіше використовують такі варианты: алюміній, тефлон, кераміка, нержавіюча сталь, титан. Тефлон та кераміку не можна чистити абразивною сировиною. Знищиться зовнішній захисний шар.
Сіль
На аркуш паперу формату А4 чи подвійний листок з зошита насипте дві столові ложки солі. Розподіліть рівномірно. Увімкніть праску на максимальну температуру і поковзайте розігрітим приладом по мінералу декілька хвилин. Навіть застарілий наліт зійде. Метод підійде для тефлонових, керамічних підошв.
Харчова сода
Розчиніть у склянці води кілька ложок бікарбонату натрію. Змочіть у розчині ватний тампон та протріть ним робочу поверхню холодної праски. По завершенню витріть вологою ганчіркою.
Зубна паста
Потрібна тільки білого кольору, без домішок. Нанесіть тонким шаром на плями, залиште на 5–10 хвилин. Протріть чистою сухою ганчіркою. Нагрійте прилад та попрасуйте те, що не шкода.
Парафінова свічка
Загорніть у тканину і потріть нею розігріту підошву. Віск почне танути, тому потрібно підставити ємність для збору. По завершенню процесу очистить усі отвори.
Видалення накипу
Багато моделей сучасних прасок оснащені функцією самоочищення. В інструкції до приладу повинно бути все розписано. Робиться просто:
- Заповніть резервуар для води до максимальної позначки.
- Температуру виберіть найбільшу.
- Тримайте праску горизонтально або під невеликим кутом над мийкою чи ванною.
- Натискайте кнопку самоочищення. Накип вийде через отвори разом з паром.
По завершенню промийте 2-3 рази водою резервуар. Протріть насухо прилад. Якщо не допомогло — є інші дієвіші способи.
Лимонна кислота
У склянку з водою насипте столову ложку гранул. Вилийте розчин у відсік, розігрійте прилад і натисніть подачу пару. Після – вимийте залишки порошку та бруду.
Газована вода
До її складу входять кислоти, що здатні розчинити осад. Заповніть техніку рідиною і зробіть все, як у випадку із самоочищенням. Якщо цієї функції немає, то краще застосувати попередній спосіб.
Щоб рідше виконувати очищення, слід дотримуватись елементарних правил по догляду за пристроєм. Використовувати лише дистильовану чи очищену воду. Важливо ретельно слідкувати за режимом прасування для кожного матеріалу. Делікатні речі розгладжувати через вологу марлю. Після закінчення роботи з приладом видаляти серветкою бруд з нього.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: