ДП «Шосткинський агролісгосп» – один із найкращих підрозділів об’єднання ОКАП «Сумиоблагроліс»

 Поділитися

Поділитися в

Дочірнє агролісогосподарське підприємство «Шосткинський агролісгосп» під керівництвом Максима Бердюгова, без перебільшень, – один із найкращих підрозділів об’єднання ОКАП «Сумиоблагроліс».

Нагадаємо, підприємство спеціалізується на лісовідновленні, охороні та захисті лісових насаджень, а також заготівлі та переробці деревини. Минулого року ДП «Шосткинський агролісгосп» відновив виготовлення товарів народного вжитку. Деревообробний цех підприємства виробляє дошку для підлоги, вагонку, блокгауз, плінтуси та лиштву, пиломатеріали та пиляні заготовки, які охоче розкуповують на вітчизняному та міжнародному ринках.

Сьогодні це одне з основних бюджетонаповнюючих підприємств Шосткинщини. Тільки за минулий рік ДП «Шосткинський агролісгосп» сплачено близько 18 мільйонів гривень різних видів податків! А це зарплати лікарям та вчителям, утримання бюджетних установ та підтримка армії, турбота про екологію…

Минулий рік підприємство завершило з відмінними показниками у роботі. Так, протягом року підприємством було насаджено лісових культур на площі 37 га, проведено доповнень посадок на площі 90,5 га та проведено догляд за насадженнями минулих років на площі 170,3 га. Заготовлено 39 723 куб. м. ліквідної деревини від усіх видів рубок, перероблено 10753 куб. м. ліквідної деревини, виготовлено 5232 тис. куб. м. пиломатеріалів та товарів народного споживання на суму 2489 тис. грн.

Усього підприємством реалізовано товарної продукції на суму 50150 тис. грн., при тому, що планувалося майже вполовину менше – 31459 тис. грн. І отримано 333 тис. грн. чистого прибутку!

Наразі підприємство дає роботу 128 працівникам, крім того залучаючи до сезонних робіт догляду за насадженнями тимчасових працівників, безробітних, що стоять на обліку в Центрі зайнятості. Середньомісячна заробітна плата працівників ДП «Шосткинський агролісгосп» перевищує 11 тисяч гривень.

Примітно, що агролісгосп самостійно вирощує посадковий матеріал для майбутнього лісу у власних розсадниках. Минулого року, окрім насіння сосни звичайної заготовили 540 кг жолудів для збільшення в майбутньому насаджень дубу.

Окрім лісовідновлення, фахівці ДП «Шосткинський агролісгосп» безперервно дбають про захист лісових насаджень від пожеж. Протягом минулого року лісівники проводили цілий комплекс заходів з профілактики та недопущення виникнення пожеж в лісових масивах.

В насадженнях з високим класом пожежної безпеки було створено 200 км мінералізованих смуг та оновлено 400 км існуючих для перешкоджання поширення низових пожеж.

У місцях масового відвідування, на лісових дорогах, на в’їздах до лісових масивів встановили аншлаги, білл борди, панно протипожежної тематики, заборонні та попереджувальні знаки, місця для розведення багать.

На лісових кордонах створили пункти зосередження пожежної техніки та інвентаря, провели навчання з працівниками підприємства на їх готовність до ліквідації пожеж.

Також було проведено ремонт пожежного автомобіля підприємства, облаштовано водойму для забору води для гасіння пожеж.

Лісовою охороною регулярно проводяться рейди лісовими масивами для охорони та захисту лісових насаджень від незаконних порубів та пожеж.

Підприємство постійно вдосконалюється, модернізується і крокує в ногу з часом. Так, минулого року ДП «Шосткинський агролісгосп» було добудувано цех переробки деревини, вдосконалено автотранспортну техніку підприємства. Через здорожчання пального, для економії коштів на 5 одиницях автотранспортної техніки встановлено нове газобалонне устаткування (автомобілі переведені з метану на більш дешевий пропан).

До речі, Шосткинський агролісгосп – один з перших серед підрозділів Сумиоблагроліс минулого року придбав бусоль – спеціальний геодезичний прилад. Відтепер за допомогою GPS пристрою та спеціальної програми лісівники проводять вимірювання лісових ділянок, визначають точні площі для проведення майбутніх лісогосподарських заходів.

Ця система дозволяє зберегти всі результати вимірювань для подальшого їх аналізу і нанесення на карту. Крім того, вона дає можливість масштабувати, малювати і за необхідності розділяти ділянки, робити тимчасові паузи і відступи в точках виміру.

 – Досягнення та розвиток підприємства – завдяки спільній злагодженій роботі усього колективу. Головне наше завдання – зберегти ліс для майбутніх поколінь та примножувати його. Цим і займається наш головний лісничий, молодий фахівець Дмитро Нечипоренко зі своєю командою. У майбутньому плануємо збільшити кількість робочих місць, модернізувати цех переробки деревини, оновити парк автотехніки, – зазначає директор ДП «Шосткинський агролісгосп» Максим Бердюгов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору