Допомагати, творити, любити! На Шосткинщині пройшли заходи з нагоди Дня донора-2021

Милосердя, Свято 19:18, 17.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

 Відділення Сумського обласного центру крові працює у Шостці з 2017 року. За цей час його працівники та активісти донорського руху розгорнули тут надпотужний рух, який пропагує життєву необхідність та важливість донорства.

 Про те, з чим ми святкували цьогорічний День донора крові – у ексклюзивному матеріалі Шостка.INFO.

 За рекомендаціями ВООЗ в Україні має відбуватися 30-40 донацій на тисячу населення. На жаль, наразі цей показник втричі менший. На цьому безрадісному фоні виділяється лише Сумщина, де відбувається 61 донація на тисячу населення. Самі ж Суми сьогодні називають донорською столицею світу. Тут на тисячу населення приходиться 241 донація! В базі даних СОЦСК сьогодні налічується  близько 45 тисяч активних донорів. І все це завдяки роботі унікального центру крові, створеного на засадах державно-приватного партнерства.

Приватний інвестор – компанія Вiopharma – вклала у реконструкцію та модернізацію центру понад 3,5 млн. доларів США, щоб компоненти крові, які вона заготовляє, були повністю безпечними для реципієнтів та відповідали міжнародним стандартам якості для виготовлення ліків.

Сучасний європейський заклад служби крові став першим в Україні, де проводиться ПЛР-обстеження компонентів крові та їх лейкофільтрація, що значно знижує ризик ускладнень після переливання крові. Окрім комфортних умов і гарантованої безпеки для здоров’я, донорів приваблює у СОЦСК можливість безкоштовного обстеження на найкращій апаратурі провідних європейських виробників, підвищена донорська компенсація та різноманітні цікаві донорські акції.

Досвід Сум у галузі служби крові був наскільки успішним, що його почали впроваджувати по всій Україні, і в першу чергу – в Сумській області.

У 2017 році були відкриті відділення СОЦСК у Шостці та Конотопі, які на сьогодні є успішними сучасними плазмацентрами, яким довіряють донори.

Нагороди та вдячність

  Завдяки активній просвітницькій роботі «Biopharma Plasma Шостка», донорський рух на півночі Сумщини пожвавився, його підтримують та популяризують усі: від очільників району та міст до студентської молоді і навіть творчих діток, у яких змалечку закладається усвідомлення відповідальності та культура донорства.

Тому і місце для святкового концерту до Дня донора було обрано не випадково – Шосткинський центр естетичного виховання. Саме його вихованці підготували яскраву концертну програму для всіх, хто одного разу став частиною великої донорської родини.

 

Розпочався захід зі слів вдячності Почесним донорам України. Грамотою міського голови Шостки був нагороджений 40-річний військовослужбовець Іван ВЕРЕТЕННІКОВ, який за свої регулярні благодійні донації цього року вже має отримати звання Заслуженого донора України. А також педагог-пенсіонерка Олена ПАПІЖ, колишня вчителька музики, яка не лише сама є доноркою, а й долучила до донорства своїх дочок. В той день Олена Вікторівна за станом здоров’я не могла бути присутньою на заході, але за нагородою на сцену вийшла її дочка – теж донорка і це було дуже символічно. Відзнаки їм вручила заступниця мера міста Оксана ШАПОВАЛ. Сама пані Оксана також є доноркою та активісткою, яка пропагує важливість та корисність благородної справи. У своєму вітальному слові вона сказала:

«Погана чи недобра людина не може бути донором апріорі. Бо вони, як правило, не знають, для кого конкретно приходять на кроводачу. Просто хочуть бути корисними».

«Здай кров – врятуй життя»

 Присутня на заході медична директорка Сумського обласного центру служби крові Світлана КРИВЦУН разом зі словами вдячності привезла із Сум грамоти для колективів Шосткинської військової частини 3022 та районного управління поліції. Адже саме ці люди у формі є постійними учасниками благодійної акції «Здай кров – врятуй життя», під час якої здають компоненти крові для обласної дитячої онкогематології.

Світлана Іванівна сказала:

«У Шостці велика кількість донорів, які віддають частинку себе для того, аби світ був кращим, щоб рідні люди завжди були поруч і були здорові».

Вона також зазначила, що потреба в компонентах крові є завжди, тому будь-яка людина, яка приходить на донацію – надважлива.

В свою чергу, координаторка донорського руху на півночі Сумщини Оксана КЕДЯ подякувала військовослужбовцям та поліцейським за їх життєву позицію. Вона сказала:

«Ми гордимося тісною дружбою з силовими органами, Нацгвардією. Уже не раз впевнилися, коли є потреба в компонентах крові і телефонуєш до військової частини, то вже вранці хлопці йдуть до нас на донацію рівненькою шеренгою. А на її чолі – їх командир, який теж лягає у донорське крісло. Так само і поліцейські. Найменший клич про потребу в донорах – і під нашим центром вже стоять патрульні машини! Деякі хлопці приїздять з наряду, ще не здавши табельну зброю і прямо з нею лягають у донорське крісло.

Це не може не розчулити, коли сильні та добрі рятують тих, хто дуже потребує того!».

Супергерої серед нас

  Сумщину сьогодні називають столицею донорського руху. Але Шосткинщина теж не пасе задніх! Тут розгорнутий надпотужний донорський рух. І тут багато в чому тут треба дякувати підтримці з боку влади.

Очільники райради, райдержадміністрації, міста – вони не тільки усіляко сприяють цьому руху, а й самі є благодійними донорами! Серед активістів донорського руху – голова Шосткинської райдержадміністрації Оксана ТАРАСЮК, заступниця міського голови Оксана ШАПОВАЛ, голова районної ради Вікторія СОКОЛ.

Отож, на святковому заході усі ці люди були не тільки як представники виконавчої влади та місцевого самоуправління, а перш за все – як донори. Ті, хто відкладає всі власні справи, щоб подарувати іншим можливість жити!

Символічно, що Почесні донори України Людмила НОВИК та Євген СМОЛКА отримали відзнаки Шосткинської райдержадміністрації з рук першого заступника її керівника Віктора ГУБЕНКА.

За особистий внесок у розвиток донорського руху та формування донорської культури на Шосткинщині, діяльність, спрямовану на порятунок життя людей Подяки Шосткинської районної ради оголошені Почесним донорам України Наталії ПЕТРАЧЕНКО, Володимиру МІРОШНИКУ, Олександру САВІНУ.

Очільниця райради Вікторія СОКОЛ нагадала, що з латині «донор» перекладається як дарувати, дарувати частинку себе іншим людям. Донори роблять це усе життя – і це заслуговує величезної вдячності суспільства, адже ніхто не знає, кому допомога знадобиться завтра.

На заході також відзначили донорів-рекордсменів, які здали компоненти крові 60 і більше раз. Це Лисенко Катерина, Кулик Сергій, Захарія Наталія, Пальчик Володимир, Нейман Тетяна, Бугара Наталія, Попова Тетяна, Таванець Юлія, Кулик Ксенія, Назарчук Ніна.

Про важливе – від журналістів

 Без нагород не залишилися і засобі масової інформації Шосткинщини. Адже їм належить величезна роль у пропагуванні необхідності донорства. Так, колектив глухівської газети «Неделя» відзначили у номінації «Видання, дружнє до донорства». Два місяці поспіль на його сторінках журналісти знайомили читачів із життєвими історіями Почесних та Заслужених донорів України в рамках проекту «Я – донор». Головний редактор газети Аліна СТЕПАНОВА сказала: «Соціальні проєкти – це надважливо для нас. Коли ми писали про історії донорів – це дуже надихало. Ці люди і іх життєві історії та тихі подвиги варті того, щоб про них знало якомога ширше коло громадян».

Представники компанії Biopharma Plasma Шостка відзначили цей проект пам’ятним знаком, який символізує партнерство та вдячність.

У номінації «Компанія, дружня до донорства» відзначили шосткинську телерадіокомпанію «Телеком-Сервіс». Телевізійники та радійники усіляко сприяють тому, аби шосткинці дізналися про донорство більше. Керівник ТРК Лариса КОРИСТІНА говорить:

«Не можна стояти осторонь, коли йдеться про порятунок  життів. Адже навіть сьогодні, у час інноваційних технологій, людину врятувати може тільки людина. ТРК “Телеком-Сервіс” і надалі буде інформувати шосткинців про почесну, благородну і важливу місію –  донорство».

Виховуємо майбутніх донорів

 Народна мудрість говорить, що добрі справи потрібно робити вже сьогодні, аби не пошкодувати про щось завтра. Саме тому «Biopharma Plasma Шостка» займається не лише своєю основною місією –  заготівлею компонентів крові, але й формуванням донорської культури у жителів регіону.

З якого ж віку люди повинні розуміти важливість донорства та відповідально ставитись до свого здоров’я, аби мати можливість допомагати іншим? Відповідь проста: основи донорської культури закладаються в дитинстві. У розвинених країнах це робить держава – адже саме вона передусім зацікавлена у тому, щоб її громадяни якісно і своєчасно отримували необхідну допомогу, у тому числі – й переливання крові.  Тому пропаганда донорства в суспільстві – це стратегічний національний інтерес кожної країни, справа державної ваги.

На жаль, в Україні  з цим ситуація катастрофічна. У нас найчастіше згадують про донорів і донорство взагалі уже коли хворий гостро потребує компонентів крові – а їх нема.

Системну ж роботу з виховання і залучення донорів на півночі Сумщини взяли на себе Сумський обласний центр служби крові та «Biopharma Plasma Шостка»

«Ми інформуємо населення про те, що донорство – це справа державної ваги, що це безпечна, корисна і почесна місія. Але для виховання ставлення до донорства, як до стратегічно важливої для країни справи, цього недостатньо. Тому зараз ми беремо на озброєння досвід країн Європи, де майбутніх донорів виховують мало не з дитсадка і кожен житель країни готовий прийти на допомогу іншим, якщо йому, звичайно, це дозволяє здоров’я. Ми йдемо цим шляхом – і обрали в союзники Шосткинський міський центр естетичного виховання. Коли у нас проходять донорські акції і свята, присутні бачать, що нашими помічниками є творчі діти Сумщини, які дарують донорам свої творчі доробки – літературні твори, танці, пісні, міні-спектаклі і декламацію віршів, цікаві флешмоби і замальовки з  пленерів юних художників», – говорить координатор донорського руху Шосткинщини Оксана КЕДЯ.

Голос крові

 Вже п’ять років  в Сумській області втілюється  масштабний проект «Голос крові: ми – українці!», у якому виховання донорської культури у підростаючого покоління є однією із складових виховання патріота України. «Голос крові» – довготривалий проект центру служби крові та позашкілля області. Він проводиться з метою залучення учнівської молоді до активних форм історико-краєзнавчої, пошуково-дослідницької, волонтерсько-благодійної, художньо-мистецької роботи.

У Шостці творчими союзниками активістів донорського руху є КУ «Шосткинський міський центр естетичного виховання». Тому номінація «Колектив, дружній до донорства» просто не могла дістатися  комусь іншому!

До слова, цього року творчі діти Шосткинщини змагалися у літературному конкурсі «Донорство – це вчинок», а також взяли участь у пленері на відповідну тематику. Вихованці студії образотворчого мистецтва «Мальви» під керівництвом Тетяни МИХАЙЛИЧЕНКО продемонстрували свої шедеври і на святковій сцені. Аби їх змогли оцінити більше людей, планується організація виставки їх робіт.

Сама організація донорського свята – це також заслуга Центру естетичного виховання. Того дня на сцені співали неймовірно талановиті вокалісти, а танцями сцену запалювали найкращі дитячі хореографічні колективи Шосткинщини. Захід пройшов яскраво, творчо та надзвичайно позитивно. Всі учасники самодіяльності отримали солодкі сюрпризи від “Biopharma Plasma Шостка», а глядачі – справжнє задоволення від концерту.

Акції, приємні сюрпризи та вдячність

 Для популяризації культури донорства в Україні компанією Biopharma регулярно проводяться різноманітні акції та активності. Наприклад, усім дуже сподобалася найромантичніша акція «Донорство – це любов».

Більше місяця тоді закохані пари здавали разом плазму, отримували миттєві подарунки й ставали учасниками розіграшу – поїздки до Львова чи романтичної вечері на двох в ресторані у своєму місті. А головним призом була поїздка на двох до Єгипту.

У Шостці за час акції плазмацентр відвідали 95 пар, із них 8 пар прийшли на донацію вперше. Концентрація любові у центрі «зашкалювала».

Щасливими переможцями розіграшу стали дві пари: Андрій та Ольга МОРОЗОВИ, які поїхали до Львова на романтичний вікенд, а також Оксана та Максим ЛУПИКИ, які отримали сертифікат на романтичну вечерею в «Montana Pizza Shostka».

Обидві пари залишилися невимовно задоволені від такого сюрпризу. Адже вони зробили корисну справу, а фортуна (і, безумовно, компанія «Biopharma») за це нагородила їх таким подарунком.

Загалом в акції, мета якої – популяризація донорства в Україні, взяли участь понад 2000 пар. А це значить, що було зібрано близько 2600 літрів плазми, із яких зроблять ліки, врятують чиїсь життя. І вдячні пацієнти також зможуть жити, творити, любити.

Акція до дня закоханих – не єдина, яка відбувається в мережі плазмацентрів «Biopharma». За кожної нагоди – від дня народження донора до великих православних, державних та професійних свят там намагаються не залишати донорів без уваги та приємних сюрпризів. До привітань донорів долучаються місцеві представники бізнесу. Наприклад, компанія «Бель Шостка», яка періодично проводить приємні акції у плазмацентрі.

Координаторка донорського руху на Шосткинщині Оксана КЕДЯ говорить:

«Ми дякуємо кожному, хто одного разу долучився до нашої донорської родини! На Шосткинщині вона вже  велика і дружня. Її члени – дуже різні за професіями, соціальним статусом, віросповіданням та життєвими поглядами. Але донорство об’єднало нас усіх воєдино. У нас спільна висока мета – спасіння людських життів! І це дуже вдячна рятівна місія. В нашій родині ще дуже багато місця. Ми зустрінемо кожного з теплом та любов’ю. Долучайтеся до нас. Разом ми можемо зробити дуже багато прекрасного!».

Увага! Підвищена донорська компенсація

З 5 квітня по 31 грудня 2021 року «Biopharma Plasma Шостка» проводиться спеціальна акція «СУПЕР БОНУС»!

✅ За кожну донацію плазми ви отримуєте стандартну компенсацію

✅ За третю та шосту донації плазми – додатковий бонус 300 грн

✅ За дев’яту донацію плазми  –  додатково 600 грн.

✅ Відлік донацій розпочинається з 5 квітня**. 

Плазмацентр «Biopharma Plasma Шостка» знаходиться на вул.Знаменській, 6. Працює у будні з 8.00 до 18.00.

 Приходьте і робіть цей світ кращим!

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору