Добірка фактів про контактні лінзи, які необхідно знати

Здоров'я, Споживач 17:54, 2.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

факти про контактні лінзи

Контактні лінзи як засіб корекції вад зору щороку стає все популярнішим, адже все більше користувачів відкривають для себе їх переваги. Йдеться про: природний зір у лінзах з необмеженим кругозором, свобода дій та активності, можливість носити лінзи у будь-яку погоду, їх непомітність при носінні. Сьогодні навіть люди з досить складними проблемами зору можуть підібрати контактні лінзи під свої потреби та насолоджуватися чітким баченням.

Втім незважаючи на популярність лінз, серед широкого загалу досі поширені міфи та хибні переконання щодо лінз. Вони вводять в оману і часто «відлякують» потенційних користувачів від їх носіння. Щоб мати реальне уявлення про те, що таке засоби для контактної корекції зору та як ними користуватися, потрібно оперувати лише достовірною інформацією. Зібрали для ознайомлення головні факти про лінзи, які варто знати усім, хто ними користується або планує робити це в подальшому.

  • Контактні лінзи не псують зір. Популярний міф, мовляв. лінзи можуть погіршувати гостроту зору. Це зовсім не так. Сама лінза — це лише засіб для корекції зору, який компенсує дефект рефракції та дозволяє чітко бачити, ніякої безпеки для ока він не станосить. Втім якщо нехтувати правилами догляду за лінзами, переношувати їх, дійсно можуть виникати певні негативні наслідки, як-то запалення чи інфікування очей.
  • За режимом заміни лінзи можуть бути одноденними, місячними, плановими та традиційними. Режим заміни — це характеристика, що вказує на максимальний термін, протягом якого можна користуватися однією парою лінз. Одноденні лінзи потрібно замінювати щодня, місячні щомісяця, планові кожні 3 місяці, а от традиційні один раз на 6 місяців (орієнтовно). Лінзи-одноденки вважаються найбільш зручним і стерильним варіантом, проте він обійдеться найдорожче. Оптимальним варіантом стануть лінзи щомісячної заміни, хороший приклад — контактні лінзи Air Optix.
  • Є різні типи лінз для корекції різних дефектів рефракції. Наприклад, для корекції астигматизму призначені астигматичні лінзи, або як їх ще називають — торичні. Мультифокальні лінзи виправляють пресбіопію (старечу далекозорість). Сферичні та асферичні лінзи здебільшого призначають для корекції міопії.
  • Лінза не може загубитися в оці. Ще один поширений міф, який не має відношення до реальності. Лінза аж ніяк не може просто загубитися в оці, це неможливо як мінімум через анатомічну будову ока. Лінза дійсно може трішки зміститися з центра ока при різких та необережних рухах головою, але це за умови, що лінза просто завелика та не підходить вам за параметрами. Для того, щоб лінза повернулася у правильне положення — треба просто кліпнути.
  • Є кольорові лінзи, які не лише виправляють зір, але й змінюють забарвлення очей. Такі лінзи можуть бути з діоптріями і без, тобто змінювати колір очей та коригувати зір, або ж виконувати лише естетичну функцію. Палітра кольорів таких лінз велика: від карого і блакитного до фіолетового та червоного.
  • Найкраще комбінувати носіння контактних лінз та окулярів. Багато хто помилково вважає, що треба вибрати щось одне — лінзи чи окуляри, а от офтальмологи наполягають на зворотному. Річ у тім, що є випадки, коли носити контактні лінзи просто не можна, наприклад, під час застуди. В таких випадках добре мати пару окулярів на заміну.
  • Догляд за контактними лінзи не є складним. Можна часто зустріти твердження, мовляв, догляд за контактними лінзи надто складний та клопіткий. Насправді ж догляд за лінзами є досить простим, просто вимагає відповідального ставлення. Всі лінзи, крім одноденних, треба зберігати в спеціальному контейнері, що повністю заповнений розчином для очищення та зволоження.

636255f4dad64.jpg

У разі виникнення будь-яких питань щодо користування контактними лінзами, радимо звертатися до лікаря-офтальмолога. Лише фахівець зможе надати вам найбільш вичерпну інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору