До уваги споживачів Сумщини: в Україну зі Швеції завезено небезпечні чашки

 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформуєпро надходження інформаційого повідомлення системи (RASFF) про виявлення несанкціонованого використання лігноцелюлози у кружках, що експортувалися зі Швеції (постачальник: Espresso Gear, Billdal) до України (отримувач: ТОВ «Бюро Вин», вул. Мечникова 9, м. Київ, 01021).

У країнах ЄС лігноцелюлоза, як добавка до пластикових матеріалів не допускається, що вказано в Регламенті Європейської Комісії 10/2011 про пластикові матеріали та вироби, призначені для контакту з продуктами харчування. В зв’язку з тим, що на даний час немає наукових доказів того, що меламін не може знаходитись у виробах з пластикових волокон, до складу яких входить лігноцелюлоза, проводяться дослідження, для визначення вмісту меламіну у чашках Huskee. На момент визначення безпечності даних виробів, прийняте рішення, що вся виготовлена продукція повинна бути недоступна споживачу.

 Посуд з меламіну при нагріванні виділяє формальдегід, що має токсичні, алергічні, мутагенні і канцерогенні властивості, перехід формальдегіду в їжу провокує екземи, захворювання верхніх дихальних шляхів, згубно впливає на роботу печінки, селезінки, нирок, шлунку. Щоденне вживання протягом тривалого часу їжі з меламінового посуду може призвести до отруєння. Симптоматика отруєння меламіном – блювання після вживання, загальна млявість, надмірне вживання води.

 Повідомляється, що відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за телефоном (0542)77 90 43.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору