До уваги споживачів Сумщини: в Україну надійшло небезпечне морозиво, що містить етиленоксид

Споживач 10:10, 22.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Під час ознайомлення з інформацією, яка зазначена в повідомленні, встановлено, що під час проведення лабораторного дослідження, виробником морозива, виявлено наявність слідів оксиду етилену (ETO), які перевищують дозволені європейським законодавством норми в екстракті ванілі, який використовується у складі відповідного продукту. До зазначеного морозива, в складі якого виявлено небезпечну речовину, відноситься: морозиво ванільне в баночках 460 мл., морозиво ванільне в баночках 650 мл., морозиво ванільне в баночках 95 мл., колекція Vanilla – ящики по 4 баночки 95 мл. Мінімальний термін придатності всього виявленого небезпечного морозива між 06.07.2022 та 21.05.2023.

В чому полягає небезпека етиленоксиду для здоров’я людини? 

Етиленоксид – хімічна речовина, має дезінфікуючі властивості, використовується для стерилізації медичних інструментів та поверхонь, обробки місць зберігання рослинної продукції. Етиленоксид являється сильною отрутою, на організм людини чинить подразнюючу, сенсибілізуючу (підвищена чутливість організму до алергенів) та наркотичну дію. Хронічний вплив етиленоксиду має мутагенний та канцерогенний ефект.

Гостре отруєння етиленоксидом супроводжується такими симптомами: легке серцебиття, посмикування м’язів, почервоніння обличчя, головний біль, зниження слуху та ацидоз, блювання, запаморочення, короткочасна втрата свідомості.

Держпродспоживслужба радить бути уважними при виборі цього продукту, особливо зараз, коли літня спека сприяє популяризації улюблених ласощів, внаслідок чого збільшується вживання морозива, разом з тим зростає кількість та асортимент морозива у торгівельній мережі.

Повідомляється, що, відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору