До уваги споживачів Сумщини: у продажу – небезпечний шоколад з апельсиновою цедрою

 Поділитися

Поділитися в

 До Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшов лист від Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про те, що в Україну з Франції (роздрібний продавець: Auchan Centrale d’Achat) експортовано темний шоколад з апельсиновою цедрою. У ньому виявили незадекларований молочний інгредієнт.

 Відповідно протоколу випробування європейською лабораторією цього шоколаду, у його інгредієнті – сухому знежиреному молоці виявлено основні білки молока: казеїн, бета лактоглобулін та альфа лактоальбумін. Білки відносяться до алергенів, які повинні бути зазначені у інформації про харчовий продукт, як речовини, що спричиняють алергічні реакції або непереносимість, які використовуються у виробництві харчового продукту. А виробник під час виготовлення даного шоколаду використав незадекларований молочний інгредієнт у вигляді сухого молока, про що не вказав у інформації про харчовий продукт. У країнах, де розповсюдився зазначений продукт здійснюються заходи, спрямовані на вилучення харчового продукту, але деякий шоколад був проданий споживачу до початку заходу. Тому тим, хто придбав такий харчовий продукт, не слід вживати його та необхідно повертати до місця купівлі.

 Відповідні заходи спрямовані на недопущення виникнення харчових алергій серед населення, тому що число алергічних реакцій на їжу швидко зростає у всьому світі. Харчова алергія може бути небезпечною і навіть спричинити смерть. Алергія на білки молока – це захворювання, при якому імунна система людини сприймає молочний білок, як алерген. У відповідь виділяються антитіла, що викликають алергічну реакцію. Молоко містить більш ніж 25 різноманітних протеїнів, здатних викликати алергію. Реакція може виникати як на один вид молочного білка, так і на декілька одночасно. У хворих таким різновидом алергії буде спостерігатись реакція не лише після вживання молока, а й на продукти, що містять похідні молока у будь-якому вигляді. Це твердий або домашній сир, кефір, йогурт, сметана, вершки, морозиво. Тобто їжа, що напряму має виготовлятись з молока. Але ще є продукти, які містять приховані молочні білки. Це маргарин, молочний шоколад, цукерки, готові напівфабрикати, кондитерські, ковбасні та макаронні вироби, сухі сніданки, тощо.

 Реакція гіперчутливості на білки молока має різноманітні прояви. Вона стосується не лише кишково-шлункового тракту, а й шкірного покрову та дихальної системи. Для такої алергії характерні симптоми: нудота, діарея, кольки, спазм, метеоризм; почервоніння слизових оболонок і шкіри, свербіж, висипи, кропив’янка, екзема, дерматит; риніт, чхання, утруднене дихання, хрипи, бронхіальна астма, набряк Квінке і навіть анафілактичний шок.

Важливим моментом при лікуванні хвороби є дотримання дієти. Потрібно дотримуватися загальних порад щодо харчування: вивчати склад продукту перед його купівлею, знати в яких продуктах можуть міститися молочні білки. Також потрібно вести запис реакцій на той чи інший продукт, кожну нову страву їсти тільки вранці, щоб була можливість відстежити реакцію організму.

 Держпродспоживслужба нагадує, що, відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору