До уваги шосткинських абітурієнтів: яку медичну довідку слід отримати при вступі у вузи?

 Поділитися

Поділитися в

 Завершується навчальний рік. Для вступу у вищі навчальні заклади абітурієнти повинні пройти медичний огляд. Шосткинський центр первинної медико-санітарної допомоги повідомляє, що 15 травня поточного року Національна служба здоров’я України надала роз’яснення.
 Згідно документу, для вступу у вищий навчальний заклад абітурієнтам потрібна довідка № 086/о. Це – єдиний медичний документ для подання до приймальних комісій навчальних закладів всіх рівнів акредитації. Таку довідку видає лікар первинної ланки, з яким у дитини укладена декларація. Нагадуємо, що педіатр обслуговує лише дітей до 18 років, сімейний лікар – дітей і дорослих, терапевт – лише дорослих.
 Спочатку необхідно записатись на прийом до свого лікаря. Сімейний лікар призначає необхідні обстеження, аналізи та консультації у вузьких спеціалістів та видає електронні направлення на їх проходження.
Перед вступом у вищий навчальний заклад абітурієнтам потрібно пройти огляд у:
– хірурга;
– невропатолога;
– окуліста;
– отоларинголога;
– зробити флюорографію.
 Також залежно від профілю та вимог навчального закладу, до якого надається медична довідка щодо стану здоров’я абітурієнта, можуть бути потрібні консультативні висновки інших спеціалістів, визначених сімейним лікарем.
Вузькі спеціалісти вносять у медичну картку або довідку висновки про стан здоров’я абітурієнта власноручно та завіряють записи особистими печатками, штампами-кліше і підписом.
 З результатами оглядів вузьких спеціалістів та обстежень потрібно знову повернутись до лікаря, з яким укладено декларацію. Сімейний лікар заповнить довідку на підставі записів у медичній карті, зроблених щеплень, а також результатів всіх обстежень, потрібних для оцінки стану здоров’я абітурієнта.
 Зверніть увагу: лабораторні дослідження повинні бути проведені не раніше, аніж за місяць до дати видачі довідки. А флюорографія – не раніше, ніж за рік. Інакше результати будуть недійсними для внесення в довідку.
 Пройти консультації у вузьких спеціалістів безоплатно можна у всіх поліклініках, які уклали договір із НСЗУ на надання амбулаторної допомоги. Назва пакету – “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”. Із направленням лікаря первинки в таких закладах медогляд буде безоплатним.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору