Дмитро Живицький: «Продовжуємо роботу по очищенню Сумщини від російщини та наслідків колоніального минулого»

Суспільство 19:27, 23.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

На другому засіданні робочої групи було проаналізовано, як проходить процес дерусифікації в області і в кожній громаді, обговорено проблемні питання та підготувлено методичні рекомендації щодо перейменувань. Про це проінформував керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

По області вже сформовано пропозиції щодо перейменування 1030 об’єктів топоніміки та інших, з них – 9 сіл. Перейменовано – 115. Лідирує Роменська громада, де нові українські назви отримали 72 об’єкта.

«Поряд з цим у 15 громадах і досі не визначились, як будуть змінювати російські та радянські назви. Глухівська громада подала всього одну пропозицію. Очевидно, що це не відповідає реаліям», – зазначив очільник ОВА.

Тростянецька громада звернулась за допомогою у визначенні, треба чи не треба перейменовувати ряд об’єктів.  За інформацією Дмитра Живицького, подібні запити надходять і з інших громад.

«Проаналізувавши найактуальніші питання, створили єдині методичні рекомендації щодо дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого, які отримає кожна громада Сумщини. Зупинились також на питанні перейменування закладів освіти. Однозначно, наші школи, коледжі, виші не повинні носити імена радянських діячів. Не може один з найкращих університетів області бути названим на честь сталініста та українофоба Макаренка. Вже надіслав відповідний лист до Міністерства освіти, щоби прибрати його ім’я з назви вишу. І «кадетський корпус» – це не про Україну. З назви Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою цю російську «складову» треба прибирати», – наголосив керівник ОВА.

Він зауважив, що роботи ще багато, але у новий рік Сумщина планує увійти з рідними українськими назвами та іменами, без радянської спадщини і російських маркерів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору