Діагональ, співвідношення сторін і роздільна здатність: як знайти золоту середину

 Поділитися

Поділитися в

ноутбук Samsung Galaxy Book 3

У перший день лютого компанія Samsung представила нові смартфони лінійки Galaxy S23, а також моделі ноутбуків Galaxy Book 3 з діагоналлю від 14 до 16 дюймів. Співвідношення сторін – 16:10, а роздільна здатність – 2880х1800 точок. Такі параметри роблять девайси практичними для повсякденного та офісного використання. Діагональ, співвідношення і роздільна здатність – це ключові критерії у ноутбуках https://comfy.ua/notebook/, що забезпечують комфортну роботу з графікою. Розглянемо, як вони впливають на вибір монітора.

Співвідношення сторін: що потрібно знати

Йдеться про оптимальне поєднання висоти та ширини дисплея. Найпопулярніші рішення – 16:10, 4:3, 21:9 і 16:9. Для перегляду фільмів та ігор це важливий параметр. Що вища перша величина по відношенню до другої, то ширший монітор. У сучасних пристроях популярні дисплеї 16:9. На шістнадцять одиниць вимірювання ширини припадає дев’ять – висоти. Зараз спостерігається тенденція повернення до параметрів 16:10.

Що таке діагональ

Наступна важлива особливість. У монітора прямокутна форма. Діагональ вимірює протилежні кути і визначає розмір. Загальноприйнята одиниця – американський дюйм, який дорівнює приблизно 2,54 см. Цей критерій не дає повної картини. Якщо діагональ монітора 24 дюйми, але пропорція сторін дорівнює 4:3, користувач не зможе комфортно переглядати більшість медіафайлів, розрахованих на широкий екран. Будуть чорні смуги зверху та знизу.

Роздільна здатність екрана

Цей параметр вимірюється в пікселях. Враховується кількість точок по горизонталі та вертикалі. Для звичайного використання в домашніх умовах це не відіграє ключової ролі, але для професійного застосування дуже важлива. Що вища роздільна здатність, то приємніша картинка. За низьких показників зображення має зернистий вигляд.

63ebe26edec37.jpg

Популярна роздільна здатність – 1920х1080 пікселів. Перша цифра означає кількість точок у горизонтальному ряду, друга – це висота екрана. Прийнято такі позначення:

  • HD – 1280×720. У сучасних дисплеях зустрічається рідко.
  • Full HD – 1920×1080. Найбільш популярний варіант.
  • 2K – 2560×1440. Використовується в ноутбуках від Apple.
  • 4K – 3840×2160. Забезпечує гідний рівень графіки.

Високу роздільну здатність використовують як на пристроях з невеликою діагоналлю, так і на великих моніторах.

Що врахувати під час вибору

Головний критерій – це цільове призначення екрана ПК, телевізора або ноутбука. Широкоформатні монітори зі співвідношенням 21:9 набирають популярності. Вони підходять для монтажу відео, перегляду кіно та програмування. На екрані можна розмістити кілька вікон редакторів коду, що підвищує ефективність і зручність процесу.

63ebe277a90cf.jpg

Переважна кількість моніторів мають параметри 16:10 і 16:9. Останній варіант забезпечує більш ефективне використання поверхні. При перегляді широкоформатних відео чорні області зверху і знизу будуть вузькими.

У повсякденному використанні достатньо діагоналі 13, 15 або 17 дюймів. Для роботи з документами, навчання та офісу підійде монітор з діагоналлю 22 або 24 дюйми. Роздільна здатність має бути не нижче 1920х1080 пікселів. Вона практична і для ігрових моніторів. Уникайте занадто великих дисплеїв. Доведеться крутити головою, що знизить рівень комфорту. Для графічних завдань зверніть увагу на моделі від 27 дюймів. Мінімальна роздільна здатність для деталізації та промальовування деталей – 2K. Розуміння цих критеріїв допоможе правильно підібрати монітор для офісу та дому. На Comfy.ua є можливість відфільтрувати характеристики для зручності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору