Держпродспоживслужба Сумщини: в Україну надійшло філе тунця, яке може спричинити харчове отруєння

 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує стосовно надходження повідомлень щодо харчового захворювання, спричиненого гістаміном, внаслідок споживання тунця від одного й того ж постачальника, що експортувався з Іспанії (експортер: Frime S.A.U., Spain) до України.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за тел. (0542)77 90 43.

Довідково

Гістамін – органічна сполука, біогенний амін, медіатор алергічних реакцій негайного типу, також є регулятором багатьох фізіологічних процесів. Біогенні аміни продукуються грампозитивними та грамнегативними бактеріями, які населяють шкіру, зябри та шлунково-кишковий тракт риби. При розрізанні чи потрошінні риби або через вивільнення вмісту її шлунку ці мікроорганізми можуть потрапляти на м’язові тканини. Також, накопичення гістаміну в рибі відбувається при порушеннях у ланцюгу холодильного зберігання, недотриманні технології відтаювання та термінів зберігання перед термічною обробкою. В цих умовах у м’язовій тканині риб, особливо скумбрієвих, тунцевих, оселедцевих порід та продуктів їх переробки: філе, кулінарні вироби, консерви, вміст гістаміну може досягати концентрації, що є токсичною.

 Вживання такого м’яса викликає симптоми харчового отруєння, пов’язаного із непереносимістю біогенних амінів, зокрема гістаміну: різке почервоніння обличчя, шиї та надпліччя, свербіж, висип, кропив’янку, локальний набряк, шлунково-кишкові порушення: біль у животі, спазми в шлунку, нудоту, блювоту, діарею, неврологічні розлади: пульсуючий головний біль, мігрень, втрату зору, запаморочення, непритомність, відчуття тривоги, тремор, респіраторні: напади астми, риніт, звуження бронхів, задишку.

 Складені на купу, туші риб можуть генерувати тепло. Тоді температура маси виловленої риби перевищує температуру навколишнього середовища. Це сприяє росту мікроорганізмів, що утворюють гістамін.

 Основна причина накопичення цього токсину в рибі – розмноження бактерій (кишкової палички, сальмонели, клостридій, деяких видів молочних бактерій), які здатні декарбоксилувати гістидин (переробити амінокислоту) з утворенням гістаміну.

Особливість гістаміну – стійкість до високих температур. Він не руйнується при стерилізації, тому зберігається у рибних консервах. В окремих випадках, коли вміст гістаміну в десятки разів перевищує гранично допустимий рівень, риба може набути гострого смаку. Вміст гістаміну в їжі нормується у всіх розвинених країнах та є найважливішим показником свіжості риби. Гранично допустима масова частка гістаміну, згідно з Технічним регламентом Євразійського економічного союзу «Про безпеку риби та рибної продукції» (ТР ЄАЕС 040/2016), становить 100 мг/кг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору