Держпродспоживслужба Сумщини попереджає, що в Україну завезена пальмова олія з небезпечними генотоксичними домішками

Споживач 12:45, 10.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення системи (RASFF) від 4 березня № 2021 0019 – fup 20 стосовно виявлення 3-монохлор -1,2-пропандіол (3-MCPD) (5138 ug/kg – ppb) в рафінованій пальмовій олії, що експортувалась з Федеративної Республіки Німеччина (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Республіки Польща (виробник: Elstar Fats Sp. z o.o., Stare Pole). Звідти олія була надіслана до України (отримувач: ТОВ «Терра Фуд», вул. Зеленогірська, 8, м. Київ, 03037).

Держпродспоживслужба нагадує, що, відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Довідка

3-монохлор -1,2-пропандіол (3-MCPD) – це органічна сполука, яка є канцерогеном і з великою часткою ймовірності має генотоксичний вплив на організм людини, негативно впливає на фертильную функцію у чоловіків і є хімічним побічним продуктом, який може утворюватися в їжі, найбільш часто зустрічається елемент хімічних забруднювачів, відомих як хлорпропаноли.

Пальмову олію часто використовують для виробництва спеціалізованих жирів, таких як кондитерські жири, замінники молочного жиру, еквіваленти масла какао, замінники масла какао, фритюрні жири, а також при виробництві маргаринів. У виробництві продуктів харчування хлібобулочної та інших галузей, продуктів швидкого приготування, готельного та ресторанного бізнесу. Також може застосовуватися для будь-яких продуктів, в процесі виробництва яких використовуються рослинні масла. Крім харчових продуктів, пальмова олія застосовується при виготовленні косметики, кремів, засобів для догляду за волоссям, для виробництва мила.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору