Де краще повісити роутер у квартирі

Споживач, Техніка 13:15, 5.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

Де краще повісити роутер у квартирі

Багато людей цікавляться питанням, де краще встановити Wi-Fi роутер у квартирі. Правильне розташування маршрутизатора впливає на якість передачі сигналу. Більшість розміщують роутер там, де вже прокладений кабель від провайдера інтернету, але це не зовсім правильно. Спробуємо вияснити, яких рекомендацій варто дотримуватися, щоб якість покриття була оптимальною для всіх мешканців квартири.

Що може заважати розповсюдженню Wi-Fi покриття

Встановили маршрутизатор, а інтернет працює з перебоями, або взагалі не доходить до найбільш віддаленої кімнати — перевірте чи немає перешкод для розповсюдження сигналу. Вони зазвичай виникають із таких причин:

  • Роутер не можна розміщувати поряд з іншими електропристроями. Уникайте сусідства з радіотелефонами, телевізорами, мікрохвильовками, пральними машинками, холодильниками. Маршрутизатор використовує частоту 2,4GHz або 5GHz. Це може стати причиною того, що сигнал погано передається, тому що багато побутової електротехніки працює на цих частотах.
  • Скляні та дзеркальні поверхні здебільшого відбивають сигнал.
  • Металеві двері чи перегородки із цього матеріалу заважають розповсюдженню покриття маршрутизатора.
  • Не вішайте роутер поблизу радіаторів та обігрівачів ― це може стати причиною перегріву пристрою та призведе до поломки.
  • Акваріум і навіть кімнатні рослини, які розташовані близько до приладу будуть зменшувати радіус дії покриття.
  • Уникайте місць з обмеженим простором.
  • Не варто ставити прилад на підлогу.

Антени маршрутизатора також можуть впливати на якість сигналу. За їхнього вертикального розміщення Wi-Fi роутер буде гарно розповсюджувати покриття в різні боки. А перебуваючи в горизонтальному положенні, забезпечують поширення сигналу вай-фай згори вниз.

Місця для правильної установки Wi-Fi роутера

Основне правило розміщення роутера: чим вище, тим краще. Якщо у вас квартира стандартного планування, необхідно встановити маршрутизатор у коридорі на стіні. Це місце буде зручним, тому що через вхідні двері інтернет-кабель провайдера заходить у ваш дім. Коридор розташований у центрі квартири, тим самим це дає змогу забезпечити рівномірне розповсюдження Wi-Fi-хвиль. Здебільшого роутери в комплекті мають спеціальні отвори, що допоможе без проблем закріпити пристрій у вибраному місці на стіні. Якщо в коридорі є шафа, можна поставити прилад на неї. Встановлюючи роутер у центрі квартири, ви забезпечуєте максимальний радіус покриття всіх кімнат.

Здебільшого моделі маршрутизаторів мають різні характеристики та потужність розповсюдження Wi-Fi-покриття. Маєте бажання придбати роутер для домашнього застосування ― скористайтеся пропозиціями інтернет-магазину Алло. Установіть його правильно та насолоджуйтеся якісним зв’язком у будь-якій точці помешкання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору