АКЦІЯ «МАК ПАМ’ЯТІ»

 Поділитися

Поділитися в

9 травня в Україні традиційно відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Слід зазначити, що Україна (не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу) зазнала найбільших втрат за роки Другої світової війни. За різними оцінками, в Україні загинули від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення – близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Вихідці з України зробили значний внесок у перемогу над нацизмом. На боці Об’єднаних Націй вони воювали у складі армій Великої Британії та Канади – 45 тисяч осіб, Польщі – 120 тисяч, СРСР – близько 6 мільйонів, США – 80 тисяч і Франції – 6 тисяч, а також в самій Україні в лавах УПА перебували до 100 тисяч осіб.

Сьогодні в цей день вшановується пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом.

«Пам’ять вічно жива» – таку символічну назву мали цьогорічні урочистості в нашому місті , адже з кожним роком стає все менше і менше тих, хто був безпосереднім учасником або свідком тих кривавих подій. 

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті та примирення, є квітка червоного маку – загальноприйнятий у світі символ відзначення пам’ятних днів Другої світової війни.

Учні Шосткинського вищого професійного училища долучилися до святкування шосткинцями 74-ї річниці перемоги над нацизмом і провели акцію «Мак пам’яті». Напередодні свята волонтери училища під керівництвом викладача Зубової О.П. власноруч виготовили патріотичні вітальні листівки, які були адресовані всім тим, хто багато років тому зробив вагомий внесок у розгром нацистів, і тим, хто  сьогодні зі зброєю в руках захищає свободу та європейський вибір Українського народу.

Низький уклін та сердечні вітання всім ветеранам!

Вічна і світла пам’ять загиблим!

З Днем Перемоги!

Слава Україні!

Голова циклової комісії виховного відділу
Остапчук С.М.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
Нагору