Сервис Центр

Чим небезпечні “пікові” години електроспоживання?

Суспільство 23:34, 11.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

У спеку всі ми активно користуємося кондиціонерами, вентиляторами, морозильними камерами тощо. Відтак збільшується навантаження на електричні мережі та бюджети ваших родин.

Із приходом холодів зменшується світловий день і починається активне використання обігрівачів, бойлерів і освітлювальних приладів. Є періоди, коли на електромережі лягає неабияке навантаження. Це так звані “пікові” години – з 8:00 до 11:00 та з 16:00 до 22:00. Чому саме цей час? Бо зранку ми збираємося на роботу, а ввечері – повертаємося додому та займаємося побутовими справами. Спека теж робить свій внесок – електрообладнання може перенагріватися і, як наслідок, стаються аварійні знеструмлення.

АТ “Сумиобленерго” дає кілька порад, як уберегти електромережі від перенавантаження, попередити аварії, заощадити електроенергію та, відповідно, ваші кошти.

 1. Виходячи з приміщення, завжди вимикайте світло. І перед виходом із дому надовго вимкніть із розеток всі побутові прилади, крім холодильника. У режимі очікування більшість із них продовжують споживати електроенергію.
 2. Використовуйте енергозберігаючі лампи замість ламп розжарювання. Вони не тільки економлять електроенергію, а й служать у 5-8 разів довше.
 3. Купуйте побутову техніку класу А, А+, А++. У порівнянні з приладами більш низького класу енергоспоживання, вони споживають на 30-40% менше електроенергії.
 4. Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт. Щоб заощадити електроенергію, дотримуйтеся простих правил: кип’ятити стільки води, скільки потрібно в цей момент, і своєчасно видаляйте накип.
 5. Не допускайте нагрівання холодильника прямими сонячними променями і не ставте його біля плити або батареї опалення. Також необхідно своєчасно розморожувати його й ніколи не ставити всередину гарячі страви. Не встановлюйте холодильник поруч з плитою, намагайтеся рідше відкривати/закривати його двері – тоді йому буде легше підтримувати температуру всередині, буде менше працювати компресор і зменшиться споживання електроенергії.
 6. Завантажуйте пральну машину згідно з інструкцією. Занадто велике або дуже маленьке завантаження не дозволяють економно витрачати енергоресурси.
 7. Частіше міняйте пилозбірник у пилососі. Переповнений мішок або контейнер спричиняє споживання електроенергії на 40% більше, ніж порожній.
 8. Налаштуйте в комп’ютері режим енергозбереження, при ньому можна заощадити до 50% електроенергії.
 9. Вмикайте кондиціонер лише тоді, коли закриті всі вікна й двері, інакше він буде охолоджувати вулицю або інші приміщення.
 10. Перейдіть на багатотарифний облік електроенергії, який дозволить Вам економити кошти під час використання електроприладів вночі.
 11. За можливості, вмикайте пральну машину, бойлери чи інші електроприлади після 22:00 чи зранку до 08:00.

За додатковою інформацією звертайтеся до кол-центру ПАТ “Сумиобленерго” – 0 800 300 247. Більше інформації на сайті компанії: www.soe.com.ua

АТ “Сумиобленерго” звертається з проханням до всіх споживачів розумно користуватися електричною енергією. Стабільна робота енергетичної мережі області та країни залежить від кожного з нас.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору