Чорноземи Сумщини – одні з найдорожчих в Україні

Аграрний сектор 13:39, 29.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Вартість гектару чорнозему на Сумщині – 26 793 грн. Таку оцінку дає Держгеокадастр. За прогнозами експертів, з початком роботи ринку землі, який планують запустити в країні вже влітку цього року, ціна зросте щонайменше вдвічі

Земельна реформа покликана звести нанівець корупцію у земельних відносинах, зробити їх відкритими та прозорими. А ще – дати потужний поштовх розвитку економіки держави.

Для цього в Україні в рамках впровадження земельної реформи скасували мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Держгеокадастр зробив оцінку земель в кожному з регіонів. Проте вже з 1 липня вартість ділянки встановлюватиме ринок – тобто попит та пропозиція. За прогнозами експертів, ціна на чорноземи може зрости щонайменше вдвічі.

Нагадаємо, закон, що запроваджує ринок землі, Верховна Рада України ухвалила навесні 2020 року. Державна та комунальна земля заборонена до продажу, згідно з прийнятий законом.

Станом на 1 січня 2021 року на Сумщині передано сільським, селищним, міським радам 190 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної форми власності. Наразі тривають процеси оформлення цієї землі належним чином у комунальну власність.

За інформацією Сумської ОДА

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору