Чому споживачі отримують два рахунки за електроенергію?

 Поділитися

Поділитися в

У зв’язку з реформою в енергетиці з нового року електричну енергію жителям Сумської області постачатиме нова компанія – ТОВ “Енера-Суми”. До цього часу постачальником є ПАТ “Сумиобленерго”, яке з 1 січня 2019 року стає оператором системи розподілу.

Чому два рахунки?

У грудні та січні споживачі електричної енергії в Сумській області отримають два рахунки за електроенергію:

  • від ПАТ “Сумиобленерго” за спожиту електричну енергію в попередньому місяця (у грудні – за листопад, в січні – за грудень, оскільки в листопаді та грудні постачальником електроенергії ще є ця організація);
  • від ТОВ “Енера-Суми” (із рекомендованим платежем на січень місяць). Товариство надає споживачам і заяви-приєднання до публічного договору про постачання електроенергії, так як надавати окремо самі заяви закон забороняє – лише з рахунками. Тому прийняте рішення сформувати рахунки з рекомендованою сумою оплати.

Із лютого всі споживачі електричної енергії в Сумській області отримуватимуть одну платіжку – від нового постачальника ТОВ “Енера-Суми”. У рахунку буде зазначена плата за дві послуги – постачання та розподіл електричної енергії та вся необхідна для споживача інформація по тарифах.

Чому дві заяви-приєднання?

Разом із рахунками споживачі електроенергії отримують також заяви-приєднання. Їх теж дві, оскільки з нового року у кожного абонента має бути укладені два договори: на постачання (з ТОВ “Енера-Суми”) та на розподіл електроенергії (з ПАТ “Сумиобленерго”). Приєднатися до цих публічних договорів, які є додатками до чинних законодавчих актів і складені на основі діючих договорів, можна трьома шляхами:

  • підписати заяви-приєднання та повернути їх на зазначену в них адресу;
  • оплатити отриманий рахунок;
  • спожити будь-який обсяг електричної енергії.

Підкреслимо – нікуди не треба йти і не треба надавати додаткових документів. Оскільки ці договори є публічними й у них прописані умови, однакові для всіх споживачів.

Чи зміниться тариф?

Тарифи й надалі затверджуватиме Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Для побутових споживачів тарифи залишаються такими ж, як і сьогодні: ціна за 1  кВт*год з ПДВ до 100 кВт*год – 90,00 коп., понад 100 кВт*год –168,00 коп. У цей тариф вже закладена послуга з розподілу електричної енергії. Єдина відмінність – у нових рахунках від ТОВ “Енера-Суми” плата за послугу з розподілу електричної енергії буде винесена окремим рядком, де буде зазначено, скільки споживач платить за неї. Загальна сума оплат лишається незмінна, тобто – ніяких додаткових витрат не вноситься.

Що буде з рекомендованими платежами, які споживачі сплатили ПАТ “Сумиобленерго”?

Жодна копійка, сплачена споживачем за спожиту електроенергію або у вигляді рекомендованого платежу не буде втрачена. Ці кошти враховуватимуться при наступних розрахунках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору