Чому легкові шини видають шум при русі?

 Поділитися

Поділитися в

зимові шини росава

Гучність легкових шин є типовим явищем, яке виникає при зміні літнього та зимового комплектів. Сезонність не сильно впливає на гудіння покришок, оскільки виникнення шумів залежить від умов експлуатації (кліматичні, дорожні) та особливостей будови автошин.

Причини акустичного дискомфорту

Гучність шин «Росава», які можна замовити на сайті виробника https://rosava.com/uk/tyres/passenger, залежить від наступних факторів:

  • несправність передніх колісних підшипників;
  • кривизна колеса;
  • високе вантажне навантаження;
  • низький тиск в шинах;
  • маневри руху автомобіля;
  • установка нової гуми, яка вимагає обкатки (до 500 км пробігу);
  • особливості протектора шини, яка контактує з дорожнім покриттям.

Перші п’ять причин пов’язані з несправностями в автомобілі або з дорожніми факторами. Але дуже часто природа виникнення гудіння пов’язана з самими автомобільними покришками. Існує дві причини підвищеного шуму: будова протектора та склад гумової суміші.

jXHIcGeiewfkE6rf-OuPqXSa23bt4YqwYwjgpB7FABj3qMl_YNnVWZ6IF9zLAclZGpPVTdjsIDEm24h-a4USazr2_sq2GDESdD3jSGaxHQECyZIZ6XN_cz5U9ZC8fQ

Особливості малюнка протектора

При коченні автошин повітря, яке потрапляє в міжблочні простори протектора, створює певні шуми. При цьому акустичний резонанс збільшується прямо пропорційно зі швидкісним режимом — чим більше швидкість, тим гучніше гума. Тому при конструюванні покришок інженери «Росава» приділяють багато часу геометричній оптимізації розташування блоків.

Але поліпшення комфортності є причиною втрат в ходових якостях гальмування та тяги, тому інженери балансують між показником тиші пересування та якістю зчеплення з дорожнім покриттям. Для прикладу важливості дотримання балансу можна привести будь-яку слікову автогуму. У плані комфортності їй не буває рівних завдяки відсутності канавок, але ця перевага несе в собі явні недоліки — погану прохідність, зносостійкість та дорожнечу.

Склад гумової суміші

Це один з найважливіших факторів, який наочно демонструє різницю між дорогою та дешевою гумою. Якщо говорити простою мовою, то жорстка гума викликає більший гул, ніж м’яка. Необґрунтована жорсткість гумової суміші — один з головних ознак дешевої шинної продукції, оскільки в ній відсутні зм’ягчителі та елементи, які містять кремній. Саме вони надають м’якість, яка позитивно відбивається на зменшенні шумів. Більш того, автошини, які містять сучасні зм’ягчителі, не втрачають в захищеності. Тобто вони є і міцними, і еластичними. Саме з цієї причини слід відповідально підходити до вибору легкових шин, віддаючи перевагу моделям від іменитих та надійних виробників, яким і є компанія «Росава».

km6uEdfeZbGZKmrCoeg06RgAt321dYQ0Muv588UvVxePPaR1RGMf_3DfVAwiJYGXE7j5r02C8s0yDW_YR2Biwr3z9iBegufIjmX5oxbfSwMQO6fF2_us3TKJrg7IIg

Поведінка літніх та зимових автошин

Варто врахувати, що якщо встановити зимові покришки влітку, вони будуть дуже сильно гудіти, в той час як літні шини шумлять ранньою весною чи пізньою осінню. Якщо ж порівнювати автогуму в класичних умовах експлуатації, то більше тихими є літні шини. Про це свідчить і європейська система маркування покришок. Тому думка багатьох автомобілістів про те, що зимові покришки поводяться тихіше літніх завдяки м’якості є оманою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору