Бензинові протести: чому зростають ціни на пальне та яких наслідків очікувати?

 Поділитися

Поділитися в

Минулого тижня по всій Україні відбувся флешмоб «Бойкот ціні на пальне». Суми не виняток.

У годину пік, між 9 та 10 ранку, коли усі сумчани намагаються дістатися до роботи, центральна вулиця міста Харкіська була повністю заблокована. Водії зупиняли свої автівки просто на проїжджій частині і впродовж години тиснули на клаксони. Організатори акції у Сумах говорять, що головна мета флешмобу не просто перекрити дороги по Україні, а докричатися до уряду, аби ті врегулювали ціни на пальне.

До цін на паливо прив’язані ціни і на всі інші продукти та послуги. Адже вартість продукції залежить і від вартості її транспортування. Окрім цього зростуть ціна й на проїзд у міському й міжміському сполученнях.

За останні два місяці ціни на паливо зросли, щонайменш на 3 гривні за літр. Лише з 5 по 8 жовтня низка національних та регіональних АЗС підвищили ціни на бензин та дизпаливо на 0,2-1,1 гривень за літр.

Такі підвищення експерти пов’язують із кількома факторами.

Перший – це девальвація валюти, більшість нафтопродуктів імпортуються в Україну із-за кордону, відповідно за іноземну валюту, тож падіння гривні безпосередньо пов’язане із підвищенням цін на паливо.

Друга причина – підвищення ціни на нафтопродукти у всьому світі та ріст цін на електроенергію, яку використовують під час переробки цих же нафтопродуктів. Після візиту місії МВФ до Києва, на українців, окрім підвищення ціни на газ, очікує ще один неприємний сюрприз. У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заявили про необхідність підвищення тарифів на електроенергію.

І  третя  причина стрімкого підвищення цін на паливо – факти змов на ринку, адже цінники на усіх АЗС України майже не відрізняються. Через це активісти із усієї України запустили новий флешмоб «Не купуй паливо місяць». Водії пропонують не заправлятися у мережах найбільших автозаправочних комплексів України. Щомісяця вони обиратимуть одну мережу, де закликатимуть українців не купляти паливо, аби ті були змушені знизити ціни.

Спрогнозувати на скільки зростуть ціни на паливо у майбутньому – складно. Адже вона безпосередньо прив’язана до курсу гривні, який наразі є нестабільним. Проте експерти переконані – що це ще не гранична межа.

«Перш за все необхідно стабілізувати курс національної валюти. Адже ціни на паливо залежать від курсу гривні. Через інфляцію цього року ціни на внутрішньому ринку зростають майже на все. Аби зрівняти ситуацію необхідно розвивати внутрішню економіку, підтримувати вітчизняних виробників і припинити імпорт із-за кордону того, що можна виготовляти самостійно», – зазначив голова Сумської обласної організації політичної партії «ОСНОВА» Володимир Мельніченко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору